Anasayfa » Genel » Togg’da olay yaratan yenilik! CEO Gürcan Karakaş duyurdu: Cihaz ve batarya pasaportu özelliği devreye girecek!

Togg’da olay yaratan yenilik! CEO Gürcan Karakaş duyurdu: Cihaz ve batarya pasaportu özelliği devreye girecek!

Türkiye ’nin 60 senelik yerli araba hayalini Doğruleştiren ve 20 bin adet Togg için geçtiğimiz ay ön siparişleri kabul eden Togg, küresel çapta elektrikli araba piyasasına damgasını vurdu. İlk modeli Togg T10X ile dikkatleri üzerine sürükleyen yerli şirket, sadece vasıtanın tasarımı ve özellikleri ile değil, Trumore uygulaması ve öteki girişimleri ile de isminden söz ettirdi.

Gerek tasarımı ve özellikleri gerek ise de rekabetçi başlangıç maliyeti ile sektöre damgasını vurmayı başaran doğuştan elektrikli araba hakkında yeni açıklamalarda bulunan CEO Mehmet Gürcan Karakaş, afallamışlık yaratan yeni bir özelliğin bile devreye gireceğini ifade etti. Karakaş ’ın o açıklamaları, araba sektöründe olay yarattı.

PASAPORT UYGULAMASINA DİKKAT ÇEKTİ!

Togg'da olay yaratan yenilik! CEO Gürcan Karakaş duyurdu: Cihaz ve batarya pasaportu özelliği devreye girecek!

İlk modeli için ön siparişleri kabul eden ve bazı adlara da ilk teslimatları Doğruleştiren Togg, yeni bir gelişme ile daha gündeme geldi. Togg bünyesinde yapılacak olan yenilikler ile ilgili birtakım açıklamalarda bulunan CEO Mehmet Gürcan Karakaş, uslu aygıt için pasaport özelliğinin geleceğini ifade etti. Söz mevzusu pasaport uygulaması sayesinde vasıta sahiplerinin aygıtlarının servis geçmişlerinden bakım bilgilerine ve yedek parça başkalaşım süreçlerine kadar her türlü bilgiye ulaşım sağlayabileceklerini belirten Karakaş, açıklamaları ile sektörde yankı uyandırdı.

DETAYLARI AKTARDI!

Uslu makineye entegre edilen dijital varlık cüzdanını ilk olarak CES 2023 fuarında açıklamış olduklarını ifade eden Karakaş, açıklamasına şu biçimde devam etti: “Avalanche üzerine geliştirmiş olduğumuz bu cüzdan ile kullanıcılar hareket halinde iken dijital varlıklarına ulaşabilecek, bunları güvenli bir biçimde görüntüleyebilecek, saklayıp aktarabilecek, blok zinciri tabanlı oyunlu uslu aygıt üzerinden oynayabilecek. Şimdide bu cüzdan içinde ilk kere uslu aygıt ile pil pasaportunu oluşturuyoruz. Vasıta kullanıcıları pasaport sayesinde blok zincir üzerinden aygıt parçalarının metamorfozu, tedarik zincirindeki süreçler ve servis bilgileri gibi her türlü bilgiye güvenilir ve kolay bir yoldan ulaşabilecekler.”

İçeriği Oyla

Yorum yapın