Anasayfa » Genel » Tomris Efsanesi (The Legend of Tomiris) filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

Tomris Efsanesi (The Legend of Tomiris) filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

Filmin rejisörlüğünü Akan Satayev’in üstlendiği 2019 imalli filmin senaryoculuğunu Eduarda Minett, Ghassan Massoud ve Zarina Yeva üstlenmektedir. Dram ve Tarih cinsindeki bu filmin oyuncu kadrosunda Adaletli Akhmetov, Almira Tursyn, Berik Aytzhanov ve Erkebulan Dairov bulunmaktadır. Filmde Saka Türklerinin fobisiz ve hıyanete alışmış kadın lideri Tomris ile Cirus ismiyle öğrenilen Pers İmparatorunun amansız kapışması anlatılmaktadır. İşte filme dair ayrıntılar…

Tomris Efsanesi The Legend of Tomiris filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

TOMRİS EFSANESİ THE LEGEND OF TOMİRİS FİLMİ MEVZUSU

Tomris, Orta Asya bozkırlarında acımalı bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldiğinde babasının ondan başka da evladı yoktur. Tomris ’in bir başka erkek kardeşi de yoktur ve sevgili annesi de doğumun arkasına yaşamını kaybetmiştir. Tomris babasını ise bir gece zamanı hem de babasının aile tarafının hıyaneti üzerine kaybettiğinde artık yaralı bir çocuk olarak at üstünde mukadderatına Doğru ilerlemektedir. Neyse ki Tomris babasına arkadaş olan başka bir kabilenin kendisi bulması ve onu kendi kabilelerinde ve başka bir adla evlatlık edinmeleri üzerine burada yeni yaşamına başlar.

Bu yeni ailesinin savaşçı kadınları ile beraber bir savaşçı olarak eğitim alan Tomris seneler sonra artık gözü pek ve amansız bir savaşçı olmuştur. Artık genç ve güçlü bir kadın olan Tomris ’in usunda ise yalnızca babasının intikamını almak vardır. Bunun için bir tasarı yapan ve Argun ile evlenerek babasının boş kalan tahtını ve topraklarını geri kazanır. Artık hem babasının intikamını alan hem de mirasını geri alan Tomris bu sefer de kocasının kabilesine Pers Kralının elçilerinin gelmesi ile kendisini ve milletini yeni oyunların içinde buluverir. Bu andan itibaren ise Tomris ya Pers Kralına boyun eğecek ya da ulusu ve kendisi için vahim bir savaşa girecektir. Ancak hangi yolu seçerse seçsin bunun neticeleri vahim olacaktır ve Tomris bir lider olarak en güç kararı vermek zorunda kalacaktır. Tomris savaşmayı mı yoksa boyun eğmeyi mi seçecektir? 

TOMRİS EFSANESİ THE LEGEND OF TOMİRİS FİLMİ OYUNCU KADROSU

Almira Tursyn- Tomris
Aizhan Lighg- Sardana
Gassan Mesud- Kiros
Berik Aitzhanov- Kurtun
Adaletli Akhmetov- Argun
Erkebulan Dayirov- Khasarp
Azamat Satibaldi- Kavaz

 

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın