Anasayfa » Genel » Türkiye otomobil piyasasına bir marka daha giriyor! Çin’in en büyük otomobil üreticisi Türkiye pazarına giriyor

Türkiye otomobil piyasasına bir marka daha giriyor! Çin’in en büyük otomobil üreticisi Türkiye pazarına giriyor

Çin’in en büyük otomobil markalarından biri olan Chery, Türkiye otomobil piyasasına gireceğini duyurdu. 

Otomobil pazarında kıyasıya rekabet devam ederken, alanında uzmanlaşmış markalar global pazarlara açılarak daha da büyüyor. Çin’de 19 yıldır arka arkaya en fazla ihracat gerçekleştiren Chery, küresel stratejik planı kapsamında Türkiye pazarına girmek için yatırımlarını hızlandırdı.

2022 yılının son çeyreğinde Türkiye pazarına girmeye hazırlanan Chery, bu kapsamda insan kaynakları ve yatırım çalışmalarına da başladı. Otomobil pazarında ses getirecek 3 SUV modeliyle karşımıza çıkacak şirket, son teknolojiyi de bu araçlarıyla sunacak. 

CHERY, TÜRKİYE OTOMOBİL PAZARINDA 

Chery’nin son 24 yılda temel teknolojiler konusunda Ar-Ge faaliyetlerine odaklanması, dünya genelinde 5 Ar-Ge merkezi açarak büyümesini sürdürmesinin sonucu olarak ‘Technology Chery’ konsepti gelişti. Otomotiv alanında 13 binden fazla patente onay alan Chery; geleneksel otomobil teknolojisinden yeni enerji çözümlerine, akıllı ağ bağlantısından yapay zekaya (AI) kadar birçok alanda kendini geliştirmiş ve ürünlerine adapte etmektedir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın