Anasayfa » Genel » Türkiye’de bölge gölge en çok satan ikinci el otomobiller belli oldu

Türkiye’de bölge gölge en çok satan ikinci el otomobiller belli oldu

Sıfır araba satışının 592 bin olarak reelleştiği 2023 senesinde ikinci el araba satışı ise 6.4 milyon adedi buldu. Rekor kıran ikinci el satışları kapsamında Türkiye ’nin ikinci el araba haritası da emin oldu. hurriyet.com.tr’de yer alan habere göre geçen sene en çok devri yapılan ikinci el araba modelleri sırası ile Fiat Egea, Renault Megane ve VW Passat olarak reelleşti. Marmara ve İç Anadolu Bölgesi ‘Fiat Egea ’ derken, Güneydoğu Anadolu ’nun seçimi yeniden ‘VW Passat ’ oldu.

Artan maliyetler ve düşen alım gücünün tesiriyle 2023 seneyi ‘ikinci el araba ’ seneyi oldu. Geçen sene satılan 592 bin 660 sıfır arabaya karşılık, Türkiye İstatistik Müesseseyi ’na TÜİK göre 6 milyon 396 bin 191 arabanın devri hakikatleştirildi.

Bu yarıyılda, en çok satılan ikinci el araba modeli 2017 model Fiat Egea olurken, 2017 model Renault Megane ikinci, 2015 model Volkswagen Passat ise üçüncü en çok satılan ikinci el araba modeli olarak öne çıktı. Bu modelleri sırasıyla 2016 model Volkswagen Passat ve 2015 model Fiat Linea takip etti.

Otomotiv bilgi işletmeyi Cardata ’nın derlediği bilgiler, Türkiye ’nin yedi bölgesine göre en çok satılan ikinci el araba modellerini de ortaya koydu.

İçeriği Oyla

Yorum yapın