Anasayfa » Genel » Türkiye’ye özel motor seçeneği! Yeni Mercedes E-Serisi resmen tanıldı

Türkiye’ye özel motor seçeneği! Yeni Mercedes E-Serisi resmen tanıldı

Mercedes-Benz, e-segmentte gayret eden E-Çabuksu modelinin yeni jenerasyonunu tanıttı.

Türkiye'ye özel motor seçeneği! Yeni Mercedes E-Serisi resmen tanıldı
 

Opsiyon olarak saklı kapı kolları alınabilen arabanın, arka cephesinde ise Mercedes-Benz yıldız motifli stop grubu dikkat topluyor.

Vasıtanın iç mekanında, EQS ve EQE’de de yer verilen ön yolcu ekranı isteğe bağlı olarak sunuluyor. Yolcu ekranı olmayan versiyonlarda ise ekranın yerini değişik alternatiflerde sunulabilen süslemeler alıyor. 

E-Çabuksu’nde, sürücü, bir evvelki modele göre 5 mm daha fazla baş mesafesine sahip iken, arka koltuktaki yolculara ise diz mesafesinde 10 mm ve bacak mesafesinde 17 mm çoğalış sunuluyor.

Motor alternatiflerinin yarısı dördüncü nesil Plug-In Hibrit sistemlerden oluşan E-Çabuksu’nde, içten yanmalı motorlar sıralı dört silindirli veya altı silindirli motorlardan oluşuyor. 

Hem dizel hem de benzinli motorlar, turbo besleme dışında entegre bir marş jeneratörü ISG ile destekleniyor. Dolayısıyla bu motor alternatifleri birer yarı hibrit olarak çalışıyor. Yeni pil teknolojisi sayesinde elektromotorlar 15 kW yerine 17 kW ek efor ve 205 Nm ek tork sunuyor. 

Arabanın, Türkiye ’de ilk olarak E 220 d 4MATIC ve Türkiye için özel olarak üretilen E 180 motor alternatifleri sunulacağı belirtildi. Her iki motorda da standart olarak 9G-TRONIC otomatik şanzıman sunuluyor.

Yapılan açıklamaya göre, E180, 167 at eforunda 25 kW içten yanmalı benzinli motorun yanı gizeme, 22 at eforunda 17 kW elektrik motoruyla, dünya üzerinde sadece Türkiye ’de sunulacak.  

 
İçeriği Oyla

Yorum yapın