Anasayfa » Genel » Uçakta Şampuan Yasak Mı? (Net Cevap)

Uçakta Şampuan Yasak Mı? (Net Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde uçakta şampuan yasak mı? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize uçakta şampuan yasak mı? Sualine Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda uçakta yasak olan eşyalar, uçakta gıda taşınır mı, uçakta traş cihazı yasak mı, uçağa alınmayan eşyalar başlığında da değişik bilgiler verdik.

Pegasus, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet fark etmeksizin tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarınızda uçak içi taşımayacağınız eşyalar, mahsuller ve malzemeler bulunmaktadır. Havayolu firmayı tarafından tanımlanmış olan kaidelerce uçak içerisinde taşımayacağınız maddeleri uçağa binmeden evvel kontuarlarda güvenlik misyonluları hakimiyet ederek atmanızı isteyebilirler. Bu surattan uçağa binmeden evvel hangi malzemeleri almanız gerektiğini, yanınızda neler taşıyabileceğiniz iyi öğrenmeniz gerekir. İşte sizlere uçakta şampuan yasak mı? İsimli içeriğimizin Doğru yanıtı…

Uçakta Şampuan Yasak Mı?

Uçakta Şampuan Yasak Mı?

El valizi olarak uçak taşımacılığına vermediğiniz valizleriniz içerisine alabileceğiniz mahsuller ve malzemeler kısıtlıdır. Bu kısıtlı malzemeler arasında tırnak makası vb. eşyalar girmektedir. Şampuan ve akışkan olan her bir eşyayı da taşıyabilmeniz için havayolu firmaları tarafından tanımlanmış olan kaideler vardır.

El valizinde şampuan taşıyabilmeniz için 1 litrelik ağzı kilitli torba gerekir. 1 litrelik ağzı kilitli torba içerisine yalnızca 100 ml ’lik şampuan koyabilirsiniz. Aynı zamanda aynı torba içerisine 100 ml ’lik akışkan, jel ve aerosol taşıma hakkına sahipsiniz.

Şayet şampuanınız 100 ml ’den büyükse el valizinizdeki şampuanı çıkartarak uçak altı valize veriniz. 100 ml ’den büyük olan tüm akışkanları el valizinde değil uçak altı valizinde taşıma hakkına sahipsiniz.

Uçakta İlaç Yasak Mı?

Ayrıcalık vaziyetler arasında yer alan ilaçlar orijinal ambalajında taşınmak zorundadır. Aynı zamanda el valizinize aldığınız ilaçlarınızın yanında reçeteniz, sağlık raporunuz gibi öbür lüzumlu belgelerinde bulunması gerekir.

Uçağa Alınmayan Eşyalar Nelerdir?

Uçak içerisinde taşımayacağınız eşyalar bulunur. Altta sizlere paylaşılan eşyalar ve malzemeleri netlikle uçak içerisinde el valizinizde taşıyamazsınız. Şayet paylaşılan eşyaların el valizinizde tespit edilmesi vaziyetinde güvenlik misyonluları eşyalarınızı atmanızı veya emanet kısmına vazgeçmenizi isteyebilir.

Uçak İçerisinde Taşınamayacak Malzemeler

Yanıcı aletler Kesici aletler Delici aletler Ezici eşyalar Hasar verici eşyalar

Şayet yanınızda taşımak istediğiniz mahsulün ambalajında ‘ ’yanıcı, delici, kesici ’ ’ ifadesi yer alıyorsa bu cins eşyaların hiç birisini uçak içerisine sokamazsınız.

Uçak Traş Cihazı Yasak Mı?

Uçak içerisinde traş cihazı dahil traş bıçağı, makas, jilet, iğne gibi delici, hasar verici eşyaların hiç birisini taşıyamazsınız. Bu cins eşyalarınızı el valizinizde taşımak yerine uçak altı valizde taşımanız daha Doğru olacaktır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın