Anasayfa » Rehber » Udemy Sertifikaları İşe Yarar Mı? (Net Cevap)

Udemy Sertifikaları İşe Yarar Mı? (Net Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde Udemy sertifikaları işe verim mı? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle Udemy sertifikaları işe verim mı? Sualine Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda Udemy sertifikalarının geçerliliği, Udemy sertifikaları nerelerde geçerli, Udemy sertifikaları Millî Eğitim Bakanlığı onaylı mı? Başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Kariyer ve iş dünyasında bir işi alabilmenizin en faal noktası CV ’nizdir. CV ’nize dahil edeceğiniz sertifikalar ve öteki ayrıntılar işi alabilmeniz için ehemmiyetli derecede size referans olacaktır. Udemy uygulamasında ders kalitesinde bir çok kurs yer almaktadır. Bu kursları CV ’nize dahil edebilir ve sunabilirsiniz. Peki, Udemy sertifikaları işe verim mı? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Udemy Sertifikaları İşe Verim Mı?

Udemy Sertifikaları İşe Verim Mı?

Udemy sertifikalarını CV ’nize ilave edebilirsiniz fakat ilave ettiğiniz CV ’lerin resmi bir geçerliliği yoktur. Özel iş yerlerinde CV ’nize ilave ettiğiniz Udemy sertifikaları sizin işe alımınızda tesirli olabilir fakat yeniden de bu sertifikaların hiçbir iş yeri için geçerliliği olmadığını öğreniniz.

Udemy dahil öteki platformlardan alacağınız her bir sertifika resmi geçerliliğe sahip olmak zorundadır. CV ’nize dahil edeceğiniz resmi sertifikalar size işe alımlar mevzusunda üst düzey avantaj sağlayacaktır.

Udemy Sertifikaları Millî Eğitim Bakanlığı Onaylı Mı?

Udemy uygulamasında katıldığınız dersler ve programlar sonrasında aldığınız Udemy sertifikalarının rastgele bir geçerliliği yoktur. Geçerliliği olmadığı gibi bu cins sertifikalar Millî Eğitim Bakanlığı onaylı değildir.

Udemy Sertifikaları Nerelerde Geçerli?

Udemy ’den aldığınız sertifikaları CV ’nize ilave edebilirsiniz ve CV ’nize ilave ettiğiniz sertifikaları özel iş yerlerinde kullanabilirsiniz. Sertifikaların geçerliliği mevzusunda resmi bir sertifika olmadığı için net bir yanıt verebilmek oldukça efordur.

Udemy gibi uygulamaların her birisi akredite müesseseyi değildir. Devlet ile resmi bir biçimde onayı, iş birliği veya öteki pozisyonlarda mükellefliği yoktur. Bu cins uygulamalardan alacağınız sertifikalar resmi denklik emeliyle netlikle kullanılamaz vaziyettedir.

Udemy Sertifikaları Ne Kadar Geçerli?

Udemy üzerinden alınan sertifikaların rastgele bir zaman aşımı veya geçerlilik süresi yoktur. Yaşamınız süresince sertifikaları CV ’nize ilave edebilir ve tüm iş yerlerine sunabilirsiniz.

Hangi Sertifikalar Geçerlidir?

İş müracaatlarında CV ’nize dahil ettiğiniz sertifikaların ehemmiyeti büyüktür. Bu surattan altta yer alan sertifikaları almaktan yana olmalısınız fakat dediğimiz gibi; ‘ ’Bu sertifikaları alırken salt surette resmi geçerliliğini mesele. ’ ’

Şahsi gelişim eğitimleri. Satış ve pazarlama eğitimleri. İrtibat Eğitimleri. İş yaşamı eğitimleri. Finans ve muhasebe eğitimleri. Yabancı dil eğitimleri. Şirket eğitimleri. İnsan kaynakları eğitimleri.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın