Anasayfa » Genel » Ünlü oyuncu Sam Neill’e üçüncü evre kanser teşhisi kondu

Ünlü oyuncu Sam Neill’e üçüncü evre kanser teşhisi kondu

Oyuncu Sam Neill, üçüncü evre kan kanseri tedavisi gördüğünü açıkladı. Jurassic Park, Event Horizon, In the Mouth of Madness gibi filmlerin yıldızı, kansere tutulduğunu ‘Did I Ever Tell You This?’ isimli kitabında paylaştı.

“HASTAYIM VE MUHTEMELEN CAN VERİYORUM”

İrlanda asıllı Yeni Zelandalı 75 yaşındaki oyuncu Sam Neill, geçen senenin mart ayında kan kanseri teşhisi aldığını ve kanserin üçüncü düzeyde seyrettiğini açıkladı. Hastalığın agresif cins süratle dağılan Hodgkin olmayan Lenfoma olduğunu da belirtti. Kitabında hem 50 seneden uzun süredir devam eden oyunculuk kariyerini hem de boğuştuğu amansız hastalığını anlatan oyuncunun “Doğrusunu isterseniz hastayım. Ve muhtemelen can veriyorum” ifadesini kullanarak yaptığı açıklama hayranlarını yasa boğdu.

Sam Neill geçen sene, Jurassic Park serisinin son filmi Jurassic World Dominion için tanıtım turuna çıkmışken boynunda bezeler fark ettiğini ve hastalığını bu şekilde öğrendiğini açıkladı. “Sakin olmaya çalıştım ve ne yapacağımı düşünürken oturup bir kitap yazmaya karar verdim” diyen akılda oyuncu başta kendisinde yazar kumaşı olmadığını düşünse de kitabını rekor müddette yazıp bitirdiğini anlattı.

Ünlü oyuncu Sam Neill'e üçüncü evre kanser teşhisi kondu

“10 YIL DAHA YAŞAMAK İSTERDİM”

Sam Neill ziyarette yaşam ve vefat üzerine sorulan bir suale “Can Vermekten korkmuyorum ama bir 10 sene daha yaşamak isterdim Doğrusu” diyerek yanıt verdi.

Japon makyaj sanatçısı Noriko Watanabe ’yle 28 sene evli kalan Sam Neill ’ın bu evlilikten 40 yaşında Tim isminde bir oğlu ve 32 yaşında Elena isminde bir kızı var. 1070 ’lerin ilk yarısından beri oyunculuk kariyerini sürdüren deneyimli oyuncu yarıyıl filmlerinden serüvene, fobiden romantik filmlere kadar rakamsız imalde yer aldı. Ancak Sam Neill ’ı tüm dünyaya tanıtan Film 1993 ’te başrolünde oynadığı Jurassic Park oldu. Sam Neiil şimdilerde Jurassic World ismini alan ve sürekli devam filmleri çekilmeye devam eden seride rol almaya devam ediyor. Serinin son halkası Jurassic World Dominion geçen sene gösterime girmişti.

İçeriği Oyla

Yorum yapın