Anasayfa » İlaç Rehberi » Urfamycin

Urfamycin

Upren nedir ne için kullanılır, Upren nasıl kullanılır, Upren ’in saklanması, Upren ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Upren’in muhtemel yan tesirler nelerdir.

Tablet

Ambalaj:

 400 mgx 30 tablet.

Endikasyon:

 Romatoidartrit, osteoartrit, ankilozan spondilit ve öbür nonromatoid seronegatifartropatilerin rehabilitasyonunda endikedir.

Kontrendikasyon:

 İbuprofene Karşı fazla duyarlılığı olanlarda ve Aspirin ile öbür nonsteroidal antienflamatuvar casuslara karşı bronkospastik, anjiyoödem, burun polibi belirtiyi biçiminde tepkin gösteren bireylerde kontrendikedir.Ciddi gastrointestinal kanama ve peptik ülser rahatsızlığı hikayesi bulunanlara verilmemelidir. 

İhtarlar:

 İbuprofen kullanımı sırasında görmede fluluk,skotomada ve renk tanımlanmasında karmaşıklık görüldüğünde rehabilitasyona son verilmeli ve hasta göz doktoru tarafından hakimiyet edilmelidir.Gebelikte, muhtemelse, ibuprofen uygulamasından sakınılmalıdır.Gebeliğin geç yarıyıllarında uygulanmasından sakınılmalıdır. Anne sütünde çok düşük konsantrasyonlarda bulunmaktadır ve emzirilen çocuklarda negatif tesir beklenmez.

Yan Tesirleri:

 Seyrek Ciltte kızarıklık, ten döküntüsü ve ödem gibi alerjik tepkinler ve görme bozukluğuna neden olduğuna dair raporlar vardır. Renal Papiler nekroz, kardiyovasküler aritmi, dispepsi, gastrointestinal intolerans, kanama, trombositopeni, duyma kaybı gö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri:

 Tiyazit grubu diüretik kullanan hastalara dikkatle uygulanmalıdır. Kumarin tipi antikoagülanlar ile beraber kullanıldığında tesirleşme olabileceğinden dikkat edilmelidir.

Doz Teklifi:

 Erişkinlerde günlük doz her 4-6 saatte 1 Tablettir.Günde 6 Tabletten fazla kullanılmamalıdır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın