Anasayfa » Genel » Usta yazar Stephen King “Daha iyisi yok” diyerek en beğendiği diziyi açıkladı

Usta yazar Stephen King “Daha iyisi yok” diyerek en beğendiği diziyi açıkladı

Akılda yazar Stephen King, Twitter’da yaptığı paylaşımda en sevdiği diziyi açıkladı. Bir Hayli insan tarafından da tarihin en iyi dizisi olarak kabul edilen The Wire, King’in de gözdesi.

Üretimciliği ve yazarlığını 2 kere Primetime Emmy Mükâfatı almış David Simon ’ın yaptığı The Wire için Stephen King “Daha iyisi yok” dedi.

THE WIRE, man. Nothing better.

— Stephen King @StephenKing May 28, 2023

THE WIRE DİZİSİNİN MEVZUSU NE?

The Wire, Baltimore ’un uyuşturucu ile dolu caddelerini, kabahat-ceza kavramını, polislerin uyuşturucu ile savaşını, iyi ve makûs adamları mevzu alıyor. Dizi her sezon yasadışı uyuşturucu ticareti, liman sistemi, siyaset, eğitim ve medya da dahil olmak üzere şehirdeki müesseselerin iç işleyişini ve bunların örgütüne üyeleriyle ilişkisini keşfediyor.

Geçmişte Baltimore’da polis muhabirliği yapan Simon, diziyi şehirdeki daha önceki bir cinayet masası dedektifiyle devlet mektebi hocayı olan yazar ortağı Ed Burns’ün tecrübelerine sabrederek standart bir polis acıklısı olarak yarattı. Ancak The Wire muhtaçlık, denksizlik, ırk ve yolsuzluk gibi daha geniş sosyal mevzulara mercek yakaladı.

The Wire yayınlandığı yarıyıl düşük reytingler almasına karşın , tüm zamanların en iyi TV gösterilerinden biri olarak kabul ediliyor. Variety Mecmuası The Wire için “Televizyon tarihi yazıldığında çok az üretim The Wire ’a rakip olabilecek” yorumunu yapmıştı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın