Anasayfa » Genel » Uzman isimden Togg kredisi değerlendirmesi: “Aracın daha çok tercih edilmesini sağlayacak!” Togg kredisi nedir, şartları nelerdir?

Uzman isimden Togg kredisi değerlendirmesi: “Aracın daha çok tercih edilmesini sağlayacak!” Togg kredisi nedir, şartları nelerdir?

Yakın zaman evvel ilk teslimatları hakikatleştirilmiş olan Togg T10X vasıtalar, trafikte boy göstermeye başladı. Yerli taşıtın şanı ülke hudutlarını aşarken çekilişe katılan 170 bin şahıstan 20 binine Togg taşıtlarının teslim edileceği bildirildi. İlk model için başlangıç yapım niyetinin 1 milyon olduğu açıklanırken geçtiğimiz günlerde yetkili adlardan gelen Togg kredisi müjdesi, harcayıcıları heyecanlandırmayı muvaffak oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ’nin Togg kredisine ait ehemmiyetli açıklamalarda bulunmalarının ardından söz mevzusu kredi kolisine ait araştırmalar sürat kazandı. Kredi kutusunun kapsamı, müracaat süreci, limiti, faiz oranı ve daha pek çok özelliği hakkında araştırmalarda bulunan harcayıcılara, uzman addan yeni açıklamalar geldi. CNN Türk ’e konuşan otomotiv yazarı Halit Bolkan, Togg kredisi ile alakalı düşüncelerini paylaştı.

“MALİYETİN YÜZDE 70 ’İNİ BULABİLİR!”

Uzman isimden Togg kredisi değerlendirmesi: “Aracın daha çok tercih edilmesini sağlayacak!” Togg kredisi nedir, şartları nelerdir?

Düşük koliyi 953 bin TL, orta koliyi 1 milyon 55 bin TL ve üst koliyi 1 milyon 215 bin TL seviyelerinden satışa sunulmuş olan Togg T10X için oluşturulan ancak henüz açıklanmayan kredi koliyi ile alakalı değerlendirmede bulunan Bolkan, şu ifadeleri kullandı: “Uzun vadeli kredi ya da toplam maliyetin yüzde 50 ’si ila yüzde 70 ’i gibi kredi unsurları çıkabilir. Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurulu ’nın bu Doğrultuda birtakım sınırlamaları var. Emin maliyet aralıkları için emin yüzdelerde kredi kullanılabiliyor. Togg kredisi kapsamında belki buralarda farklılıklar yapılabilir.

SATIŞLARI ETKİLEYECEK!

Koronavirüs yarıyılında yonga krizinin, fabrikaların bütün kapasite ile çalışmalarının da tesirleri ile otomotivde yapımın eksildiğini belirten Bolkan, bu neden ile biriken bir arzın olduğuna dikkat çekti. Ülkemizde Ocak- Mart 2023 yarıyılında satış rekorlarının kırılmış olduğunu ifade eden uzman ad, Togg kredisinin taşıtın daha çok seçim edilmesine aracılık edebileceğini belirtti.

İçeriği Oyla

Yorum yapın