Anasayfa » Genel » Voleybolcular Ne Kadar Kazanıyor? (Doğru Cevap)

Voleybolcular Ne Kadar Kazanıyor? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimiz çok sık bir biçimde ‘ ’Voleybolcular ne kadar kazanıyor? ’ ’ Biçiminde sualler iletmişti. Bu içeriğimiz bedelli ziyaretçilerimize ‘ ’Voleybolcular ne kadar kazanıyor? ’ ’ Başlığında ayrıntılı bilgiler aktarmış olacaktır. Aynı zamanda alt başlıklarda erkek voleybolcu ücretleri, kadın voleybolcu ücretleri, voleybolcu ücretleri, ulusal voleybolcu ücretleri olarak değişik bilgileri de sizlere aktarmış olacağız.

Ülke kültürünün büyümesiyle beraber ve spor dallarının daha öncekine kıyasla artık çok daha popüler hale gelmesiyle beraber voleybolcuların almış oldukları ücretlerde bir hayli merak edilir gidişata geldi. Son yarıyılda yıldızı çok fazla parlayan adlara denk geliyoruz ve bu adların ne kadar ücret aldığını çok fazla merak ediyoruz. Türkiye ’de, rastgele bir şehirde veya rastgele bir ülkedeki bir voleybolcunun ne kadar ücret aldığını merak ediyorsanız bu içeriğimiz sizlere takviyeci olabilir. İşte sizlere tüm ayrıntılarıyla; ‘ ’Voleybolcular ne kadar kazanıyor? ’ ’…

voleybolcular ne kadar kazanıyor

Voleybolcular Ne Kadar Kazanıyor?

Alt yapıdan yetişen ve alt yapısı sonrasında profesyonel bir biçimde voleybol spor dalında faal rol alan voleybolcu dostlarımızın ne kadar ücret aldığı merak mevzusu haline geldi. Eğer Türkiye ’de voleybol spor dalında üst düzey para kazanmak istiyorsanız Türkiye ’nin ehemmiyetli voleybol lig ekiplerinden Fenerbahçe, Galatasaray, Vakıfbank gibi ekiplerde oynamanız gerekir.

Bir voleybolcunun ne kadar ücret aldığını net bir biçimde söyleyebilmek Doğru olmaz. Fakat bir voleybolcunun ücretini tanımlayan etmen oynadığı ekip ve maçta gösterdiği performanstan ile Doğrudan orantılıdır. Voleybolcuların ücretleri giydikleri forma ve maç içerisindeki performanslarına göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda saha içerisinde oynadıkları pozisyonda ücreti etkileyen öbür bir etmendir. Tablo halinde sizlere acemi ligde oynayan bir voleybolcunun aldığı ücreti ve profesyonel ligde oynayan bir voleybolcunun ücretini paylaşmak istedik. Alttaki tablo sayesinde voleybolcu ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Acemi Lig Voleybolcu Maaşları5.000 TL – 15.000 TL arasındaProfesoynel Lig Voleybolcu Maaşları300.000 – 500.000 EURO arasında

Erkek Voleybolcu Ücretleri

Voleybol oyununda kadın veya erkeğin aldığı ücrette rastgele bir değişiklik yoktur. Zira voleybol, cinsiyet ayrımı yapan bir spor dalı değildir. Kadın veya erkek olsanız da aynı ücretleri alacaksınız fakat ücretinizi tanımlayan etkenler ücretinizi çoğaldırabileceği gibi düşürebilir.

Kadın Voleybolcu Ücretleri

Kadınların, erkeklere göre voleybolda daha fazla ücret aldığı söylenmektedir fakat bu tamamen yanlış bir bilgidir. Kadın veya erkek olsanız da voleybol spor dalı için alacağınız fiyat cinsiyetinize göre tanımlanmamaktadır. Oynadığınız lig, pozisyon, formanız, performansınız ve adınızın popülerlik seviyesi ücretinizi dolaysız olarak etkileyen etkenler arasında yer almaktadır.

Ulusal Voleybolcu Ücretleri

Avrupa liglerinde boy gösteren voleybol oyuncuları 1.5 milyon euro üzerinden ücret alıyor diye öğrenmekteyiz. Fakat bizim ülkemizde forma giyen ulusal voleybolcu oyuncular vasati olarak 300.000 – 500.000 EURO arasında ücret almaktadır. Ülkemizi tüm Dünya ’ya profesyonel bir biçimde tanıttıkları için ulusal voleybolcu ücretleri hayli bir fazladır. Sizde kendinizi geliştirerek ulusal ekipte isminizi tarihe yazdırabilirsiniz.

Nasıl Voleybolcu Olunur?

Voleybolcu olmak istiyorsanız öncelikle voleybol dalında faaliyet gösteren bir ekibin alt yapısına girmeniz gerekmektedir. Ekibin alt yapısında sizi eğitmiş olacaklar ve voleybolcu olabilmeniz için size lisans çıkartmış olacaklardır. Lisansınızı elinize aldıktan sonra kendinizi voleybolda daimi olarak geliştirdiğiniz zamanca en üst liglere kadar çıkabilirsiniz.

Ulusal voleybolcu olmak isterseniz veya profesyonel ligde voleybol oynamak isterseniz alt yapısına girdiğiniz ekipte çok faal faaliyet göstermeniz gerekir. Başka Bir Deyişle alt yapıdayken hiçbir anınızı boş geçirmemeli ve daimi olarak kendinizi, marifetlerinizi geliştirmelisiniz. Bir vakit sonra parlayan yıldız olarak üst liglerde oynamanız kader değil, sizin emeğiniz olacaktır.

Voleybolcu Olmak İçin Kilo Hududu

Voleybolda boyunuzun uzun olması ve kilonuzun ideal ağırlıkta olması gerekir. Fakat libero denilen mevkide oynayan voleybolcu dostların genellikle boyu 1.55 – 1.70 santimetre arasında olmaktadır. Libero mevki çok fazla ehemmiyeti olmayan bir mevki olarak düşünülebilir.

Voleybola Kaç Yaşında Başlanmalıdır?

Ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi olacaktır zira ufak yaşlarda başlamış olmanız çok daha fazla tekerrür yapmanıza imkân sağlayacaktır ve kariyerinizi bu gidişat aşırısıyla etkileyecektir. Voleybol hünerinizi daha iyi bir biçimde geliştirmek için 9 yaşında eğitimlere başlamış olmanız yeterlidir. Alt yapınızı, performansınızı aralıksız geliştirdiğiniz taktirde harikulade bir voleybolcu olabilirsiniz.

Genel kategorimizde daha fazla içerik bulunmaktadır. Analizi unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın