Anasayfa » Genel » Volvo maliyetleri azaltma planı kapsamında bin 300 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu

Volvo maliyetleri azaltma planı kapsamında bin 300 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu

Dev otobil üreticisi Volvo Cars bin 300 bireyi işten çıkaracağını duyurdu.

Volvo maliyetleri azaltma planı kapsamında bin 300 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu

Volvo Cars ’dan yapılan açıklamada, araba üreticisinin, önümüzdeki aylarda küresel işlemlerinde maliyetleri düşürmeye ve faydalılığı artırmaya devam edeceği belirtildi.

Geçen sene başlatılan “kemer sıkma programı” kapsamında çoğunluğu İsveç’teki bürolarda çalışanlar arasında olmak üzere iş gücünün yüzde 6 eksilteceğinin aktarıldığı açıklamada, bunun da firmanın çalışan rakamının takribî 1.300 şahıs eksilteceği anlamına geldiği ifade edildi.

Volvo Cars Üst İdareyicisi CEO Jim Rowan, mevzuya ait değerlendirmesinde, geçen sene başlattıkları kemer kısma programının malzeme maliyetleri gibi bazı ehemmiyetli alanlarda netice vermeye başladığını belirterek, “Ancak, daha aşırısını yapmamız gerektiği sarih. Ekonomide ters rüzgarlar, artan çiğ madde maliyetleri ve artan rekabet, sektörümüz için bir vakit daha güçlük teşkil etmeye devam edecek gibi görünüyor.” ifadesini kullandı.

Çinli araba grubu Geely’nin bir yan kuruluşu olan Volvo Cars, 2030 senesine kadar tamamen elektrikli vasıta satmayı kastediyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın