Anasayfa » Genel » VPN Güvenli Mi? Güvenilir Mi? (Net Cevap)

VPN Güvenli Mi? Güvenilir Mi? (Net Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde VPN güvenli mi? Güvenilir mi? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber ziyaretçilerimize VPN güvenli mi? VPN güvenilir mi? Suallerine Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda VPN nedir, VPN ne işe verim, VPN nasıl kullanılır? Başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

VPN, kullanmış olduğunuz internet IP yapısını maskeleyen ve konum olarak sizi değişik bir ülkede göstererek internet sitelerinin yasaklı bile olsa girebilmenizi sağlayan eklentiden ibarettir. Geçmiş yarıyıllarda yalnızca bilgisayarlar için kullanılan VPN günümüzde uslu telefonlar dahil bir çok makine için meselesiz bir biçimde çalıştırılabilmekte. Peki, VPN güvenli mi? İşte sizlere Doğru yanıtı!

VPN Güvenli Mi? Güvenilir Mi?

VPN Güvenli Mi?

VPN internet alt yapınızı maskeleyerek sizin tüm internet sitelerine meselesiz bir biçimde ulaşım sağlayabilmenizi sağlayan eklenti olarak adlandırılır. VPN ve internet alt yapınız arasında bir irtibat kurulur ve bu irtibat da sizin IP adresiniz değil değişik bir IP adresi baz alınarak ilerleyiş gösterilir.

Hakikatine bakılırsa VPN ’in fazla güvenilir olduğu iddia edilir lakin VPN sizi bazı gidişatlarda istenmedik meselelerle karşılaşmanıza, IP adresinizin değişmesine karşın güvenilir bir irtibat sunmamaya götürür.

VPN uygulamalarında en Doğru ve en güvenilir uygulamayı, eklentiyi bulmanız gerekir. Bu eklentiler şayet size makûs irtibat, makûs IP sunuyorsa tüm özel bilgileriniz, kredi kartı bilgileriniz veya parolalarınız çalınabilir.

VPN Ne İşe Verim?

VPN internet IP adresinizin saklanmasını ve maskelenmesini sağlar. VPN ile beraber saklanan IP adresiniz değiştirilir ve değişik bir IP adresi VPN sayesinde sizlere tahsis edilir. Bu IP adresi sizlere ait olmadığı için ve konumunuz sahte olduğundan dolayı tüm yasaklı internet sitelerine meselesiz bir biçimde giriş yapabilme olanağına sahip olursunuz.

VPN Doğru olarak iletişiminizin daha güvenilir hale getirilmesini emeller ve iletişiminizi şifreleyerek kimliğinizin tespit edilmesini güçleştirir. Lakin bu sizlere güven vermesin. VPN ile asıllaştırılan her irtibatın arttaki birey / şahıslar bulunabilir vaziyettedir. VPN kullanmak sizin tamamen saklanabileceğiniz anlamına gelmez.

VPN Kullanmak Kabahat Mu?

VPN kullanmanız veya özel bir ağa sahip olmanız sizi kabahatli vaziyetine düşürmez. VPN kullanarak girdiğiniz yasa dışı eylemler, yasaklı vakalar ve türevi vakalar için VPN kullanmanız dolayısıyla, kabahatlerinizde birleşerek kabahatli vaziyetinde olursunuz. VPN kullanabilirsiniz fakat kullandığınız VPN ile vaziyeti makûsa kullanmak sizi kabahatli yapar.

Fiyatsız VPN Uygulamaları Güvenilir Mi?

Fiyatsız fakat yeteri kadar birey tarafından değerlendirilmemiş, hakkında negatif ve makûs yorum bulunan VPN uygulamalarından netlikle uzak durmanız gerekir. İsmi belirsiz ve piyasaya henüz yeni çıkmış olan fiyatsız VPN uygulamaları sizin kredi kartı bilgileriniz gibi bilgilerinizi çalarak banka hesaplarınızın bakiyelerini eritebilirler.

Fiyatsız VPN uygulaması olarak ExpressVPN, Hotspot Shield VPN, Touch VPN, ZenMate VPN gibi VPN uygulamalarını kullanmanızı önermekteyiz.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın