Anasayfa » Genel » WhatsApp Mesaj Sesi Gelmiyor (Çözüm Yöntemi)

WhatsApp Mesaj Sesi Gelmiyor (Çözüm Yöntemi)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde WhatsApp ileti sesi gelmiyor meselesiyle ilgili olarak sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber WhatsApp ileti sesi gelmiyor meselesinin kesin çözüm yöntemini hisseleştik. Aynı zamanda WhatsApp bildirim sesi gelmiyor, WhatsApp iletiler gelmiyor, WhatsApp bildirim sesi açma, WhatsApp ileti sesi açma başlıklarında da farklı bilgiler hisseleştik.

WhatsApp, Dünya ’nın en büyük ve en çok kullanılan çevrimiçi iletileşme uygulamalarından bir tanesidir. İleti ve iletileşme denilince ilk akla gelen uygulamalardan bir tanesi olan WhatsApp ’da aldığınız veya yolladığınız tüm iletiler için farklı sesler ortaya çıkar. Bu seslere bildirim sesi veya ileti sesi denir. Peki, WhatsApp ileti sesleri gelmiyor meselesiyle karşı karşıya kaldığınızda ne yapmanız gerekir? İşte sizlere Doğru yanıtı!

WhatsApp İleti Sesi Gelmiyor

WhatsApp İleti Sesi Gelmiyor

WhatsApp ’da birisine ileti yolladığınız ufak hafif bir ses dinlersiniz. Bu sesi dinledikten sonra iletinizin gitmiş olduğu Doğrulanmış olur. Aynı zamanda ileti yollarken aldığınız sesten çok daha farklı bir biçimde daha sesli olacak biçimde ileti aldığınızda WhatsApp bildirim sesi telefonunuza sevk edilir. Bu ses WhatsApp ileti sesi olarak adlandırılır.

WhatsApp ileti sesi gelmiyorsa uygulamanız gereken adımları sizler için altta hisseleştik.

WhatsApp uygulamasını açın. Değişik Alternatifler kısmına girin. Ayarlara tıklayın. Bildirimler sekmesini açın. Bildirimler sekmesindeki sohbet seslerini sarih konuma getirin.

Sohbet sesleri sarih vaziyetteyse kapalı gidişata getirmeniz WhatsApp ileti seslerini de etkin gidişata getirecektir. Fakat bildirim sesi alabilmek için veya ileti sesi alabilmek için sohbet seslerini kapalı vaziyetten sarih gidişata getirmeniz gerekir.

WhatsApp Bildirim Sesi Açma

WhatsApp ’da bildirim seslerini alabilmek için WhatsApp uygulamasına bazı özel izinler vermeniz gerekir. Şayet WhatsApp uygulaması üzerinden ‘ ’sohbet seslerini sarih hale getirdiyseniz ’ ’ fakat halen bir ileti sesi alamıyorsanız mesele WhatsApp uygulamasında değil uslu telefonunuzdadır. Mevcut meseleyi çözebilmek için alttaki adımları uygulayın.

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor

Telefonunuzun Ayarlar kısmına girin. Arama kısmına ‘ ’WhatsApp ’ ’ yazın. Çıkan ekranda ‘ ’WhatsApp ’ ’ uygulamasının özelliklerini açın. Açılan ekrandan ‘ ’Bildirimler ’ ’ kısmına girin. Bildirimler kısmından WhatsApp ’ın yollayacağı tüm bildirimlere izin verin.

WhatsApp ileti sesi problemini çözmenin bir değişik yolu budur.

Aynı zamanda tüm bunlara ek olarak uslu telefonunuzun suskunda olmadığına emin. iPhone veya iOS işletim sistemine sahip olan uslu telefonların suskuna alma tuşunun kapalı olduğuna veya rahatsız etme modunun kapalı vaziyette olup olmadığına dikkat edin. Rahatsız etme modu sarih ise WhatsApp bildirim sesi gelmeyebilir. Bu cins hakimiyetleri sağladıktan sonra WhatsApp bildirim sesi veya ileti sesi telefonunuza meselesiz bir biçimde gelmiş olacaktır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - (1 Oy)

Yorum yapın