Anasayfa » Genel » WhatsApp Topluluk Özelliği – Topluluk Kurma

WhatsApp Topluluk Özelliği – Topluluk Kurma

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde WhatsApp topluluk özelliği hakkında soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize WhatsApp topluluk özelliği hakkında Doğru bilgiyi paylaştık. Aynı zamanda WhatsApp topluluk nedir, WhatsApp toplulukları, WhatsApp topluluk kurma başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

WhatsApp ’a her geçen gün yeni bir özellik dahil ediliyor ve bu özelliklerden bir tanesi de Türkiye ’de henüz yeni kullanıma sunulmuş olan WhatsApp topluluk özelliğidir. 2009 ’dan bu yana WhatsApp ’ı daimi olarak geliştiren mühendis ekip WhatsApp ’ın eski grup sisteminin yanı sıra topluluk grubu ile çok daha farklı özellikleri kullanıma sunmuş oldu. Peki, WhatsApp topluluk özelliği nedir? İşte sizlere Doğru cevabı!

whatsapp topluluk özelliği

WhatsApp Topluluk Nedir?

Bir okulda müdürseniz veya bir lokantada şefseniz WhatsApp ’ın yeni topluluklar özelliği sayesinde işleriniz artık çok daha kolay hale geliyor. Normal grup sistemine göre çok daha büyük özelliklere sahip olan WhatsApp topluluklar özelliğini ortak bir alan, ortak bir ilgi alanı üzerine oluşturulmuş gruplar olarak düşünebilirsiniz.

Yakından ilgilendiğiniz güncellemeleri topluluk grubunuzla paylaşabilir, Doğru zamanlı sohbetleriniz için e – posta kullanmak yerine WhatsApp topluluklar sayesinde daha hızlı bir şekilde düzen sağlayabilirsiniz. Kısaca bu özellik sayesinde birbirinden farklı üyeleri bir topluluğa sokuyorsunuz ve odalar ile ilgi alanını buldurarak sohbetlerini devam ettiriyorsunuz. Topluluk grupları altında birden fazla alt grup olabilir.

WhatsApp topluluklar özelliği veya diğer adıyla WhatsApp topluluk gruplarında insanlar kendi ilgi alanlarına dahil olan diğer topluluk gruplarına tek bir tıkla katılabilirler. Fakat grup sistemine göre topluluk sistemi bir tık daha büyük ve karmaşa bir sisteme sahiptir.

WhatsApp Topluluk Özelliği

WhatsApp ’ın yeni kullanıma sunmuş olduğu topluluklar özelliği sayesinde 1 ana grup oluyor. Ana grup içerisinde sadece topluluk yöneticisi mesajları, güncellemeleri paylaşabiliyorken alt gruplarda insanların ilgi odağına göre farklı gruplar oluşturulabiliyor. Eğer geniş bir çevreye sahipseniz ve bu çevrenizi kullanmak istiyorsanız WhatsApp topluluk özelliği sizler için birebir. Yeni sunulan bu özellik aslında Telegram ve Discord ’da da bulunmaktadır.

wp topluluk grupları

Whatsapp Topluluk Grubu Özellikleri Nelerdir?

Normal grup sistemine göre biraz daha karmaşa halde olan WhatsApp topluluk grupları adından da anlaşılabileceği üzere birden fazla insanın sınırsız bir şekilde dahil olabileceği konuşma odalarından ibarettir.

32 kişi aynı anda sesli katılımcı olabilir.Konuşmalardaki ifadeler daha fazla kişi tarafından kullanılabilir.Yönetici tarafından herhangi birisinin mesajı silinebilir.2GB ’a kadar dosya paylaşımı yapılabilir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın