Anasayfa » Rehber » WhatsApp Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme

WhatsApp Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde WhatsApp yedeklenmeyen iletileri geri getirme mevzusunda sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber WhatsApp yedeklenmeyen iletileri geri getirme mevzusunda Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda WhatsApp iletileri geri getirme, WhatsApp silinen iletileri geri getirme başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

WhatsApp, Türkiye dahil tüm Dünya ’nın kullanmış olduğu çevrimiçi iletileşme uygulamasıdır. Türkiye ’de çok yoğun bir kullanıma sahip olan WhatsApp uygulaması fiyatsız bir biçimde ailenize, dostlarınıza veya sevgilinize ileti yollayabilmenizi sağlıyor. Öyle ki WP ’de sevk edilen iletileri bir zaman sonra telefonunuzdan kaldırarak silme operasyonu yaparuz. Fakat daha sonrasında lüzumumuz olduğunda bu iletilere erişmede mesele yaşıyoruz. Peki, WhatsApp yedeklenmeyen iletileri geri getirme nasıl oluyor? İşte sizlere Doğru yanıtı!

WhatsApp Yedeklenmeyen İletileri Geri Getirme

WhatsApp Yedeklenmeyen İletileri Geri Getirme

WhatsApp yedekleme özelliğini kapattıktan sonra WhatsApp konuşmalarınızın hiç birisi yedeklenmez. Yedekleme özelliğini kapattıktan sonra yine açmanız var olan iletilerinizi artık yedekli hale getirebileceğiniz anlamına kazanç. Android ’de çok sık bir biçimde karşılaşılan bu mesele için çözüm yöntemlerini altta hisseleştik.

WhatsApp ’daki iletileşmelerinizin her birisi hem bulut sunuculara hem de yerel dosyalara kayıt ediliyor. Bu da WhatsApp daha önceki silinen iletileri görebilmeyi kolay hale getiriyor. Yedekleme özelliğini kapalı olsa dahi WhatsApp ’da silinen iletileri görebilirsiniz.

WhatsApp yedeklenmeyen iletileri geri getirme yöntemi olarak alttaki adımları takip edin:

Dosya idareyicisine girin. Dosyalar arasından WhatsApp ’ı bulun. WhatsApp klasöründe yer alan msgstore.db.crypt12 isimli dosyanın adını msgstore_BACKUP.db.crypt12 olarak değiştirin. Google Drive uygulamasına girin ve sağ üst kısımda yer alan 3 nokta sembolüne tıklayın. Tüm WhatsApp yedeklerini silin. Bu harekât Google Drive uygulamasının aygıtınızda yer alan yedekleri sisteme otomatik olarak yüklemesini sağlayacak. Yedekleme operasyonu zaferle bitirdiğinde WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve geri yükleyin.

Harekâtları beceriksizsiz ve galibiyetli bir biçimde yaptıktan sonra WhatsApp uygulamasındaki tüm daha önceki iletilerinize kavuşmuş olacaksınız. Bu yöntemi manuel bir biçimde yapmak yerine 3. Parti uygulamalar ile de yapabilirsiniz. Fakat bu cins uygulamalar WhatsApp şahsi bilgilerinizi çalabileceğinden önerilmemektedir.

ANEKDOT: Yukarıyada anlatılan yöntem için tüm mesullük ziyaretçiye aittir. Telefonunuzda oluşabilecek meseleler ve kusurlar için guncelblogum.com internet sitesi sorumluluk kabul etmez.

WhatsApp Silinen İletileri Geri Getirme

WhatsApp uygulamasında sildiğiniz tüm iletileri geri alabileceğinizi öğreniyor muydunuz? WhatsApp silinen iletileri geri getirme özelliği sayesinde tüm iletileşmeleriniz telefonunuza geri yüklenecektir.

Android:

WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın. Google Play Store ’u kullanarak WhatsApp tekerrür yükleyin. WhatsApp uygulamasını açın ve telefon numaranızı girin. WhatsApp yedeğinizi geri yüklemek ister misiniz? Sualine Evet deyin.

Bu sayede Android işletim sistemine sahip telefonunuzda WhatsApp silinen iletileri geri getirmiş olursunuz. Fakat unutmayın; Yedeklerinizi hangi gmail hesabınızı yakalıyorsanız o hesabınızın eşleşmesini WhatsApp uygulamasına tanıtın.

iOS iPhone:

WhatsApp uygulamasını silin. App Store ’dan geri yükleyin. Telefon numaranızı girin ve hesabınızı oluşturun. WhatsApp yedeğinizi geri yüklemek ister misiniz? Sualine Evet deyin.

Android ’de olduğu gibi iOS için başka bir deyişle iPhone içinde aynı harekâtları uygulayarak WhatsApp iletileşmelerinizi telefonunuza geri yükleyebilirsiniz.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın