Anasayfa » Sağlık » Yaşlılık Önleyici Kozmetikler Kanser yapar

Yaşlılık Önleyici Kozmetikler Kanser yapar

Bazı insanların gözlerinin altında, sanki bir darbe görmüş gibi mosmor bir hare oluşur. Bu koyu gölgeler kimi zaman gençlere de uğrar. Bunlarla baş etmek genellikle güçtür.

Bazı insanların gözlerinin altında, sanki bir darbe görmüş gibi mosmor bir hare oluşur. Bu koyu gölgeler kimi zaman gençlere de uğrar. Bunlarla baş etmek genellikle güçtür. Bu lekelerin en yaygın sebebi; cildin zamanla incelmesi neticesinde kılcal damarların görünür hale gelmesidir. Güneş ışınları bu meseleyi çoğaldırır. İkinci bir neden; alerjiler veya yüksek ateşle izleyen hastalıklardır. 

İhtiyatlar Neler? 

Bu koyu halkaları kısmen düzenleyen, çoğalmasını önleyen bazı devalar var. Her şeyden evvel, bedeninizi susuz bırakmayın. Sonra son derece alıngan olan göz etrafını güneşderi koruyun, uykunuza özen gösterin, suratınızı soğuk su ile yıkayın, tuzu eksiltin, bol bol balık, sebze ve meyve tüketin. Üzüm çekirdeği extresi, C vitamini ve değişik antioksidanlar kılcal damarların kuvvetlenmesine ve cildin büyümesine takviyeci olur. Bunlardan faydalanın. 

Rehabilitasyon Şekilleri

Gözaltı morluklarına salatalık ya da patates halkalarının veya çay kompreslerinin iyi geldiğini çoğumuz öğreniyoruz. Size öneri bu malzemeleri poşetle değil, taze olarak ve buzdolabında soğutarak uygulayın. K ve C vitamini kapsayan göz etrafı kremleri kullanın.

İçeriği Oyla

Yorum yapın