Anasayfa » Genel » Yeni Eve Taşınınca Okunacak Dua (En Doğrusu)

Yeni Eve Taşınınca Okunacak Dua (En Doğrusu)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde yeni eve taşınınca okunacak dua nedir? Mevzusunda hayli bir sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber yeni eve taşınınca okunacak dua mevzusunda sizlere ayrıntılı ve Doğru bilgi paylaşmış olacağız. Bununla beraber yeni evde ilk gece okunacak dua, hayırlı bir ev kiralamak için dua başlıklarında da değişik bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Yeni bir ev, yeni bir macera demektir. Yeni bir ev ile beraber yeni adımlara imza atar, hayatımızı artık daha iyi bir biçimde idame ettireceğimize inanırız. Nitekim de öyle olur. Yeni bir hayata kavuşmak için yeni bir ev herkese koşul… Peki yeni bir eve taşındığımızda neler yapılması gerekir? Ve yeni eve taşınınca okunacak dua nedir? İşte sizlere tüm detaylarıyla yeni eve taşınınca okunacak dualar hakkında yeni bilgiler…

Yeni Eve Taşınınca Okunacak Dua

Yeni Eve Taşınınca Okunacak Dua

Yeni bir eve çıktığınız zaman evin tüm işlerini hallettikten sonra rahat bir soluk alabilir ve hemen altta paylaştığımız duayı okuyarak evinize ferahlık getirebilirsiniz. Yeni bir eve taşınmanın güçlüğü çok makûstur. Başka Bir Deyişle eşyaları öbür evden almak, yeni evimize taşımak, daha önceki ve yeni evin pakliğini sağlamak derken fiziksel olarak baya bir bitkin düşeriz. Fakat tüm her şeyi bir kenara vazgeçerek Allah ’tan isteyeceğiniz ferahlık, bereket ve yeni bir hayat için okuyacağınız dua size su gibi bir hayatı kısmet edebilir.

Yeni bir eve taşındığınızda ‘ ’İnşirah suresini ’ ’ okuyabilirsiniz.

Bismillahirrahmânirrahîm.Elem neşrah kir sadrekVe vada ’na ‘anke vizrekeElleziy enkada zahrekeVe refa ’na kir zikrekeFeinne me ’al ’usri yüsrenİnne me ’al ’usri yüsrenFeiza ferağte fensabVe ila rabbike ferğab

İnşirah Suresinin Türkçe Anlamı

Rahmân ve Rahîm olan Allah ’ın ismiyle.Senin için bağrını açmadık mı?İndirmedik mi senden o yükünü?O sırtında gıcırdamakta olan ve bu biçimde sana işkence veren yükünü?Senin namını gururlandırmadık mı?Demek ki, güçlükle birlikte bir basitlik var.Evet o güçlükle birlikte bir basitlik var!O halde boş kaldığında yeniden kalk yorul!Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O ’na Doğrul!

Yeni Bir Eve Taşınınca Ne Yapılmalıdır?

Evimizin pakliği her şeyden evvel kazanç. Şayet duvarlar çok lekeliyse boya – badana işleriyle başlayabilirsiniz. Boya ve badana bittikten sonra yer pakliği, sırça pakliği ve türevi olan eylemleri reelleştirebilirsiniz. Tüm hepsini yaptıktan sonra evimizin içerisini tertip etmeye başlayabilirsiniz. Paklik sizi çok yormuş olabilir fakat yeni bir ev, yeni bir hayat demektir.

Müslüman bir bireyin çok büyük bir eve sahip olması dinen mahzurlu bir gidişat değildir. Fakat her müslüman ayağını yorganına göre uzatmaktan yana olmalıdır. Afaki bir borç, israf ve kumpassız bir hayat dinde büyük günahtır. Çocuklarınız ve ailenizle beraber ferah edebileceğiniz, rahat olabileceğiniz bir evde kalmanız veya eve sahip olmanız israf değildir.

Ferahlık İçin Hangi Dua Okunmalıdır?

İçiniz bunaldıysa ve ferah arıyorsanız elinize Allah ’a açarak ondan dayanak isteyebilirsiniz. O ki sizleri görecektir ve kasvetinize derman olacaktır. Ferahlamak için dualarla beraber abdest alabilir ve namaz kılabilirsiniz.

‘ ’Hasbünallah ve ni ’mel-vekil ’ ’ diyerek iç kasvetinizi geçirebilirsiniz.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın