Anasayfa » Genel » Yürek Çıkmazı Cennet kimdir? Ayça Bingöl kaç yaşında, nereli, evli mi?

Yürek Çıkmazı Cennet kimdir? Ayça Bingöl kaç yaşında, nereli, evli mi?

Yürek Çıkmazı dizisinde Cennet karakteri; Yılmaz’ın eşine hayat veriyor. TRT 1 ekranlarında Salı akşamları yayınlanacak olan Yürek Çıkmazı dizisinde Cennet karakteri büyük ses getireceğe benziyor.

Yürek Çıkmazı Cennet Kimdir?

Yürek Çıkmazı dizisinde Cennet karakterine Ayça Bingöl hayat vermektedir.

Ayça Bingöl Kimdir?

Ayça Bingöl, 16 Ocak 1975 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. 17 yaşına kadar tek çocuktu. Daha sonra kardeşi Ilgın Bingöl dünyaya geldi. Babası matbaacı, annesi ise banka memuru idi.

Yürek Çıkmazı Cennet kimdir? Ayça Bingöl kaç yaşında, nereli, evli mi?

Diş hekimi olmak istiyordu. Fakat puanı yetmediği için İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü‘ne girmek zorunda kaldı. Okulunun henüz birinci sınıfında oyuncu olmak için okulu bıraktı. 1994 senesinde konservatuvar sınavlarına girdi ve başarılı oldu. 1998 senesinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü‘nde mezun oldu.

Konservatuvar öğrencisi iken 1996 yılında Haldun Dormen Tiyatrosu‘nda profesyonel olarak sahne almaya başladı. 1998 ve 2000 yılları arasında Tiyatro Fora‘da konuk oyuncu olarak oynadı. Daha sonra Duru Tiyatro ve Yeditepe Oyuncularında sahne aldı.

Ardından dizi, film ve reklam sektörüne adım attı. 2004 ve 2010 yılları arasında “Lost” isimli dizide Evangeline Lilly‘nin hayat verdiği Kate karakterini seslendirdi. 2001 yılında tiyatro oyuncusu Ali Gökmen Altuğ ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden 24 Şubat 2016 günü Leyla ve Aylin isimlerinde ikizleri dünyaya geldi.

Yürek Çıkmazı Cennet kimdir? Ayça Bingöl kaç yaşında, nereli, evli mi? - Resim : 2

Ayça Bingöl, 14 Eylül 2010 günü Kanal D ekranlarında başlayan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” isimli dizide Erkan Petekkaya, Aras Bulut İynemli, Wilma Elles, Emir Berke Zincidi, Mete Horozoğlu, Farah Zeynep Abdullah, Meral Çetinkaya gibi isimler ile birlikte rol aldı. 2011 yılında yönetmen koltuğunda Şerif Gören‘in oturduğu “Ay Büyürken Uyuyamam” isimli filmde Selin Şekerci, Hazal Kaya ve Fırat Çelik ile birlikte kamera karşısına geçti.

2012 yılında Uğur Polat, Dolunay Soysert, Alper Saldıran, Erkan Taşdöğen ve Hakan Vanlı gibi isimler ile beraber “Çehov Makinesi” isimli oyunda sahne aldı. 2014 senesinde “Benim Adım Gültepe” isimli dizide rol aldı. 2016 yılında “Babam ve Ailesi”, 2018 yılında ise Müslüm Gürses‘in hayatının anlatıldığı “Müslüm” isimli filmde oynadı.

Ayça Bingöl son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yürek Çıkmazı dizisinde Cennet karakterine hayat vermektedir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın