Anasayfa » Genel » 0x (ZRX) coin nedir?

0x (ZRX) coin nedir?

0x ZRX, 2016 senesinde 0x platformu tarafından çıkarılmış ZRX kritpo para üniteyidir. 0x ZRX, Ethereum blockchain sistemi olan ERC-20 tabanlı bir kripto para üniteyidir. Kripto para piyasasındaki hareketlilik sürat kesmeden devam ederken Ox ZRX’e müteveccih araştırmalar yapılıyor. Peki, 0x ZRX nedir? Ayrıntılar haberimizde… 

0x ZRX coin nedir?

0X ZRX NEDİR?

0x, Ethereum blockchaini ve merkeziyetsiz borsalar için bir sarih protokoldür. 0x geliştiricileri ilerde tüm varlıkların bir token karşılığı olacağına dair bir inançları olduğu için tüm bu tokenlerin birbirleri ile değiştirilebilmesini sağlayacak emin bir platform inşa etmeyi kastetmişlerdir.

Bu platform ile kullanıcılar uslu kontratlar ile merkeziyetsiz borsalar aracılığıyla başkalaşımlarını yapabileceklerdir.

0x, Ethereum platformunu kullanan ve bir ERC 20 tokeni ticareti yapılan eşler arası bir merkezsiz borsa. 0x, merkezi olmayan bir kripto para borsası olarak planlandı.  Tamamen dağıtık merkezsiz bir yapıya sahip. Tasarım emellerinden biri de Ethereum platformu kullanan ERC 20 tokenlerinin, kullanıcılar tarafından, tehlikesiz bir biçimde operasyon yapmalarını sağlamak. 0x protokolü kullanılarak; fiat parayı, gayrimenkulü veya emtiayı tokenize edebilirsiniz.

0x ZRX protokolü bu noktada merkeziyetsiz borsaların dezavantajlarını tertip etmeyi kastetmektedir. 0x protokolü üzerine kurulan merkeziyetsiz borsalarda, tüm operasyonlar evvel blockchain ağı dışına reelleştiriliyor sonrasında blockchain ağına işlenmektedir.

0x ’in ZRX tanıtımı, 15 Ağustos 2017 ’de yapıldı ve çok kısa zamanda yatırımcısına çok iyi kazandırdı.  ZRX sembolü olan “0x” sıfır ve x, reelinde Etherum adreslerinin ilk iki harfinden oluşuyor.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın