Anasayfa » Genel » 95. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu: Everything Everywhere All At Once 7 ödül ile geceye damga vurdu

95. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu: Everything Everywhere All At Once 7 ödül ile geceye damga vurdu

95. Oscar Ödül Merasimi, Amerika Birleşik Devletlerinin Los Angeles kentindeki Dolby Tiyatrosu’nda düzenlendi. Törenin sunuculuğunu komedyen Jimmy Kimmel üstlendi.

En İyi Film ödülü “Everything Everywhere All At Once”a gitti. Film toplam 7 ödül aldı.

Değişik taraftan, ilk defa Asya orijinli bir kadın, Michelle Yeoh, En iyi Kadın Oyuncu ödülşana sahip oldu. Yeoh aynı zamanda Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın UNDP İyi Maksat Elçisi.

Kırmızı halı yoktu

Katılımcıların merasime gelişlerinde üzerinde yürüdükleri ananesel kırmızı halı yerine, bu sene bej rengi halının kullanılması dikkati çekti.

Merasimde bazı şanlılar, mavi kurdele takarak BM Sığınmacılar Yüksek Komiserliğinin UNHCR “Mültecilerle Beraberim” kampanyasına destek verdi.

Şarkıcı Rihanna ve Lady Gaga merasimde sahne aldı. Lady Gaga törenin başında giydiği elbisesini değiştirerek sahneye kot pantolon ve tişört ile makyajsız olarak çıktı.

Geçen yıl canlı yayında sunucu Chris Rock’ı tokatlayarak törenin gündemine damga vuran oyuncu Will Smith ise seyirciler arasında yer alamadı. Smith’in bu vaka sebebiyle 10 sene süresince Oscar Ödül merasimine katılımı menedilmişti.

İşte 95. Oscar Ödüllerinin kazananları:

En İyi Film: “Everything Everywhere All At Once”

En İyi Rejisör: Daniel Kwan ve Daniel Scheinert, “Everything Everywhere All At Once”

İçeriği Oyla

Yorum yapın