Anasayfa » Sağlık » Adet Geciktirici İlaç İsimleri

Adet Geciktirici İlaç İsimleri

Adet Geciktirici İlaç Adları – Adet geciktirmek isteyen kadınlar için bir hayli ilaç seçeneği mevcuttur. Bu ilaçlar arasında en yaygın olanlar hormonal ilaçlar, non-hormonal ilaçlar ve nebatsal ilaçlar olarak sınıflandırılabilir. Hormonal ilaçlar genellikle doğum kontrol hapı olarak bilinir ve adet geciktirmek için kullanılabilir. Non-hormonal ilaçlar ise genellikke analjezikler, antispazmodikler ve non-steroid anti-enflamatuar ilaçlar gibi ilaçlar olabilir. Nebatsal ilaçlar ise adet geciktirmek için kullanılan natürel nebatsal bileşenleri kapsayabilir. Bu yazıda, Adet Geciktirici İlaç Adlarıni, kullanım biçimleri ve yan tesirleri hakkında bilgi verilecektir.

Adet Geciktirici İlaç Adları

Adet geciktirici ilaç adları, bir hayli kadın tarafından incelenmektedir. Altta yer alan ilaçları satın alarak kullanabilir ve regl döneminizi geciktirebilirsiniz. Fakat bir sonraki regliniz de gecikebilir ve normalden daha sızılı izleyebilir. Bu nedenle kullanmadan önce hekiminuza danışmanızı öneririz. Adet Geciktirici İlaç Adları şu biçimdedir;

Tarlusal Primolut-N Microgynon Draje

Adet Geciktirme Yöntemleri

Regl dönemini geciktirmek isteyen bireyler genellikle natürel yöntemlerden yararlanmak ister. Nebatsal olarak uygulayabileceğiniz tariflerle adet geciktirmeniz mümkündür. Bunun için altta yer alan besinleri harcayabilir ya da çaylarını içebilirsiniz.

Tarçın, Biberiye, Zencefil, Salatalık, Karpuz. Maydanoz çayı, Böğürtlen yaprağı, Cıvan kakülü, Elma sirkesi,

Regl Nreel Geciktirilir?

Regl Nreel Geciktirilir? Suali bir hayli genç kadın tarafından merak edilmektedir. Adet geciktirmek için bir hayli yöntem mevcuttur. Ancak bunların hepsi natürel olmayabilir ve bazılarının yan tesirleri olabilir. Altta natürel yöntemlerden bazılarının listesi verilmiştir:

Yoga ve meditasyon

Yoga ve meditasyon, beden ve zihnin rahatlamasını sağlar ve adet döngüsünü düzenler.

Fiziksel etkinlik

Düzenli fiziksel etkinlik, adet döngüsünü geciktirir.

Beslenme

Adet geciktirmek için natürel yollar arasında en önemlisi beslenme düzenidir. Adet döngüsünü düzenlemek için düzenli olarak yapılan yürüyüşler, koşular veya değişik egzersizler yapılması önerilir.

Adet Geciktirici İlaç İsimleriAdet Geciktirici İlaç Adları

Nebatsal rehabilitasyonlar

Adet geciktirmek için natürel yollar arasında nebatsal rehabilitasyonlar da önemlidir. Örneğin, adet geciktirmek için kullanılan bazı nebatlar arasında adeti geciktiren macunlar, adeti geciktiren nebatsal çaylar veya adeti geciktiren nebatsal haplar bulunmaktadır.

Hormon rehabilitasyonları

Adet geciktirmek için natürel yollar arasında hormon rehabilitasyonları da önemlidir. Örneğin, progesteron hormonunun kullanımı adet geciktirmek için kullanılabilir.

Bu yöntemler arasında hangisi kullanılacaksa kesinlikle bir hekimin danışılması önerilir. Ayrıca yukarıyada bulgulan yöntemlerin tümünün tesiri şahıstan şahsa değişebilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın