Anasayfa » Genel » Adetliyken Yeni Doğan Bebeğin Yanına Gidilir Mi? (Doğru Cevap)

Adetliyken Yeni Doğan Bebeğin Yanına Gidilir Mi? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde adetliyken yeni doğan bebeğin yanına gidilir mi? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize adetliyken yeni doğan bebeğin yanına gidilir mi? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Bununla beraber adetliyken bebek görmeye gidilir mi diyanet, yeni doğan bebeğe adetliyken bakılır mı, regl iken yeni doğmuş bebeğe bakılır mı? Başlıklarında da değişik bilgi vereceğiz.

Bayanların özel ve yorucu yarıyıllarından bir tanesi olan adet başka bir deyişle öbür bir ismiyle regl, bu cins mevzular için hayli bir kuşku uyandırıcı gidişatları ortaya çıkartıyor. Adetliyken şu yapılmaz, adetliyken şuraya gidilmez veya adetliyken şunları yaparak daha iyi sezebilirsiniz gibisinden tonlarca mevzu bulunuyor. Merak edilen ve çok sık bir biçimde araştırması yapılan adetliyken yeni doğan bebeğin yanına gidilir mi? Sualinin Doğru yanıtını altta hisseleştik.

Adetliyken Yeni Doğan Bebeğin Yanına Gidilir Mi

Adetliyken Yeni Doğan Bebeğin Yanına Gidilir Mi?

Adetliyken yeni doğan bir bebeğin yanına gitmenizde rastgele bir mahzur yoktur. Millet arasında bir cins hurafe olarak yansıtılan gidişatlardan bir tanesi olan ‘ ’Adetliyken yeni doğan bebeğin yanına gidilmez ’ ’ lafı hurafeden ibarettir. Çünkü dine göre bir kadının adetli veya adet yarıyılı haricinde bir bebeğin yanına gitmesinde rastgele bir mahzur yoktur. Bunu betimleyen, bunu anlatan rastgele bir ayet veya hadis-i şerife de aynı biçimde yoktur.

Bir cins hurafe olarak kabul edilen bu vaziyet millet arasında hayli bir yaygın fakat yeniden de şu vaziyeti göz önünde bulundurmalısınız; ‘ ’Şayet adet yarıyılınız çok zahmetli, sancılı bir biçimde geçiyorsa o halde bebeği ziyaret faktörüz çok Doğru olmayacaktır. ’ ’ Adet yarıyılınızın vaziyetine bağlı olarak sancınız çok fazla yoksa, kendinizi iyi seziyorsanız yeni doğan bebek ziyareti yapabilirsiniz.

Yeni Doğan Bebeğe Adetliyken Bakılır Mı?

Yeni doğan bir bebeği adetliyken hoşlanmanız, öpmeniz veya kucaklamanız hiçbir anlam ifade etmiyor. Başka Bir Deyişle adetli olmanız veya olmamanız bir bebeğe değmekte mahzur olarak görülemez. Adetliyken yeni doğan bebeğe bakabilirsiniz, öpebilirsiniz veya kucaklayabilirsiniz.

Regl İken Yeni Doğmuş Bebeye Bakılır Mı?

Elbette bakılır fakat ne gerek var? Zati sizin kendi sızınız ve sancınız var. Bebeği görmek yerine kendinizi daha iyi sezdiğinizde, adet yarıyılınız bittiğinde yeniden göreöğrenirsiniz. Bu surattan adet yarıyılındayken yeni doğan bebeği görmek için can atıyor olmanız, onun yanına giderek beğenmek istiyor olmanız her ne kadar natürel olsa da bu harekete gerek yok. Bir hafta sonra görseniz de bir farklılık yok. Ailenize takviye etmek istiyor olmanızı kavrayabiliyoruz fakat kendinizi iyi sezmeden gitmeniz Doğru olmayacaktır.

Adetliyken Yeni Doğan Bebeğe Değilir Mu?

Tıbben adetliyken yeni doğmuş bir bebeğe değmenizde rastgele bir sıhhatsel problem bulunmuyor. Fakat dediğimiz gibi bu cins eylemlerde bulunmak yerine hastalığınız sona erdiğinde bebeği görmeye gitmeniz daha Doğru bir karar olacaktır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın