Anasayfa » Genel » Evinamın Ne Demek? (Doğru Cevap)

Evinamın Ne Demek? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde evinamın ne demek? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize evinamın ne demek? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Aynı zamanda evinamın sözleri, evinamın ne demek Türkçe, evinamın nasıl yazılır, evinamın kürtçe anlamı başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Kürtçe şarkılarda çok sık bir biçimde dinlemiş olduğumuz evinamın sözcüğü kulağa her ne kadar Türkçe için değişik anlamlar çağrıştırıyor olsa da anlamı hoş olan bir kelimedir. Başka Bir Deyişle evinamın sözcüğü Kürtçede makûs bir söz, küfür veya hakaret değildir. Aksine anlamıyla karşınızdaki şahsa övgü edebileceğiniz cinsten bir kelimedir. Peki, evinamın sözcüğünün Türkçe karşılığı nedir? Evinamın ne demek? İşte sizlere Doğru yanıtı!

evinamin ne demek

Evinamın Ne Demek?

Evinamin sözcüğünün Türkçedeki karşılığı ‘ ’aşkım ’ ’ veya ‘ ’Sevgilim demektir. Evinamın ile beraber eş anlamlı olarak ‘ ’eşkamın ’ ’ veya ‘ ’evindaramın ’ ’ kullanılmaktadır. Sizde kürtçe birine ‘ ’aşkım ’ ’ veya ‘ ’sevgilim demek istiyorsanız ‘ ’evinamın ’ ’ sözcüğünü söyleyebilirsiniz.

Ay Dilemin Ne Demek?

Yeniden Kürtçe şarkılarda sık bir biçimde karşılaşmış olduğumuz ‘ ’Ay dilemin ’ ’ tümcesi de yeniden aşk ile alakalıdır. Türkçe de ‘ ’Ay dilemin ’ ’ sözcüğü ‘ ’Ah gönlüm ’ ’ veya ‘ ’Ah vicdanım ’ ’ anlamına denk gelmektedir.

Jiyanamin Ne Demek?

Karşınızdaki şahsa sevgilim veya aşkım demek yerine ‘ ’hayatım ’ ’ demek istiyorsanız ‘ ’jiyanamin ’ ’ sözcüğünü kullanabilirsiniz. Veya bir kadın size bunu söylüyorsa bu kelime onun için çok özeldir, bu surattan bu sözcüğü herkese kullanmaz.

Kürtçe Arkadaş Ne Demek?

Birine Kürtçe dilinde arkadaş demek istiyorsanız ona ‘ ’delal ’ ’ diyebilirsiniz. Delal, Kürtçede ‘ ’arkadaş ’ ’ anlamını taşımaktadır.

Kürtçe Hakkında Kısa Bilgilendirme

Kürtçe şu anda Irak, İran, Suriye, Türkiye, Ermenistan, Gürcistan ve Azerbaycan ’da etkin bir biçimde kullanılmaktadır. Tüm dünya tarafından bir lisan olarak kabul edilen Kürtçe dilinin şu an etkin konuşan sayısı 30 milyondan fazladır. Kürtçe başlı başına birden fazla dili başka bir deyişle alt kategorileri barındırır. Kürt dilleri olarak Kurmançça, Soranice ve Kelhuricce ’yi görebilirsiniz. Türkiye ’de çoğunlukla kullanılan Kürtçe dili Kurmanççadır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın