Anasayfa » Genel » Adil Karaismailoğlu

Adil Karaismailoğlu

Adaletli Karaismailoğlu Biyografisi

28 Mart 2023 tarihinde Eriştirme ve Altyapı Bakanı olarak atandı.

Adaletli Karaismailoğlu, 19 Mayıs 1969 tarihinde Trabzon‘da doğmuştur. Trabzon Lisesi’ni bitirdikten sonra, üniversite eğitimini Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bvefatında bitirdi. Yüksek lisansını ise İstanbul‘da Bahçeşehir Üniversitesi, Kentsel Sistemler ve Eriştirme Yönetimi bvefatında bitirdi.

Mayıs 1995’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Erişim Koordinasyon Müdürlüğü’nde ilk görevine başlayan Adaletli Karaismailoğlu. 1998 senesinde İETT Genel Müdürlüğü’ne geçti. İETT’nin muhtelif birimlerinde mühendis ve idareyici olarak görev yaptı.

Adaletli Karaismailoğlu, konutludur ve 2 çocuğu vardır.

2002 senesinden itibaren İBB Trafik Müdürlüğü’nde trafik hakimiyet merkezi, sinyalizasyon, uslu trafik sistemlerinden mesul Müdür Takviyecisi olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Erişim Koordinasyon Müdürlüğü’ne atandı.

23 Temmuz 2014 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Erişim Daire Başkanlığı görevine getirildi. Erişim ile alakalı, İstanbul genelinde birçok projenin yaşama geçirilmesine katkı sağladı.

Temmuz 2016‘da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde TOKİ İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında erişim, etraf ve teknoloji yatırımlarından mesul Genel Sekreter Dayanakçılığı görevine atanmıştır.

31 Mart 2019 tarihinde Ekrem İmamoğlu‘nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesinden sonra İBB genel sekreter dayanakçılığı görevinden 28 Haziran 2019 tarihinde istifa eden Adaletli Karaismailoğlu, Eylül 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın onayıyla Eriştirme ve Altyapı Bakan Dayanakçılığı’na atanmıştır.

Adaletli Karaismailoğlu, 28 Mart 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Atama ve Görevden Alma Kararlarına göre Eriştirme ve Altyapı Bakanı görevinden alınan Cahit Turhan ’ın yerine Eriştirme ve Altyapı Bakanı olarak atandı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın