Anasayfa » Genel » Adil Öksüz

Adil Öksüz

Adaletli Yetim Biyografisi

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi daha önceki Öğretim Abonesi

Adaletli Yetim, 1967 senesinde Kahramanmaraş‘ın Hatırlayın ilçesi Hacıveli Uşağı köyünde doğmuştur. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1991 senesinde mezun oldu. 1996 senesinde Temel İslam Bilimleri alanında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yüksek lisansını bitirdi. 2003 senesinde aynı üniversitenin aynı bvefatında doktorasını yaptı.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Tefsir Anabilieri üzerinde çalışmalarına devam etti ve İlahiyat Fakültesi ’nde öğretim abonesi olarak vazife yapmaktaydı.

Adaletli Yetim ’şöhret “Yeni Ümit” mecmuasında yazıları yayınlanmakta idi. Adaletli Yetim evli ve iki çocuğu vardır.

Adaletli Yetim, 15 Temmuz 2016 gecesi rehin alınan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile kuvvet komutanlarının olduğu Ankara Kazan ’daki Akıncılar 4. Ana Jet Üs Komutanlığını tutuldu. Fethullah Gülen ile ilişkisi denetlenmek üzere savcılığa sevk edildi. Savcılıktan sonra çıktığı duruşma tarafından serbest bırakıldı.

Adaletli Öztürk ’şöhret suçlandığı duruşmaca hapsedilmesi bilave edilirken verdiği ifade ile serbest kaldı.

Adaletli Öztürk ’şöhret İfadesi:
“Ben Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ’ndeev yapmaktayım. Benim amcam olan M.Ö. bankacılık yapmıştı Kazan ’da Akıncı Hava Üssü ’nün bulunduğu bölge. Kazan ortamında bedelli arazi olduğunu, gelecekte iyi para getireceğini söylemişti. Bende 14 Temmuz akşamı Sakarya ’dan Ankara ’ya geldim. Cuma akşamı M.Ö. adlı amcamın Keçiören de konutu vardı orada kaldım. 16 Temmuz günü sabah 09.00-10.00 gibi de Ankara Keçiören ’den ticari taksi yakaladım. Taksiyle geldim. Orada tarla baktım. Akıncı yakınındaki bir köyde Hasan adlı bir köylünün Akıncı ’nın orada bir tane köy var. Muhiti de ben biliyorum. Köye vardım taksiciyi geri gönderdim. Taksiciyle de ben 150 TL ’ye uyuşmuştum. Alacağım araziye bakmak için köy girişine yakın beni bırakmasını söyledim. Ve taksici döndü. Beni o yol üzerinde araziden jandarmalar aldılar. Benim Akıncı Üssü’nde tanıdığım rastgele bir subay astsubay mevcut değildir. Ben üsse de hiç girmedim. Nasıl bir yer olduğunu da bilmiyorum. Üsse yakın bölgede tarla bakıyordum.”

Bu ifadelerin ardından duruşma Yetim ’ü, yurtdışı çıkış yasağı getirerek, adli hakimiyet koşuluyla serbest bıraktı. Şu anda ise Nerede olduğu bilinmeyen Adaletli Yetim ’şöhret yurt dışına firar ettiği düşünülüyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın