Anasayfa » Genel » Akşama Tatlı Arayanlara Enfes Ağlayan Kek Tarifi! Bu Tarif Enişte Kıskandırır! Baldızı da Ağlatır

Akşama Tatlı Arayanlara Enfes Ağlayan Kek Tarifi! Bu Tarif Enişte Kıskandırır! Baldızı da Ağlatır

Enfes bir ağlayan kek tarifi ile gelmiş bulunuyoruz. Ağlayan kek oldukça sevilen ve hemen hemen her evde yapılan bir lezzettir. Oldukça kolay bir tarif olan bu lezzet o kadar fazla uğraşmadan yapılabilen basit ve pratik bir tatlıdır. Ağlayan kek için gerekli malzemeler hemen hemen her evde eksik olmayan tatlardır.

Malzemeler  

Ağlayan kek tarifi için;

Süt Yumurta Sıvıyağ Kakao Şeker Kabartma tozu Elenmiş un

Yapılışı

Ağlayan kek tarifi yapımında ilk önce kremşanti hazırlanır. Poşetin üzerinde yazan ölçeğe göre süt hazırlanır. Hazırlanan sütün üzerine poşetin tamamı eklenir ve kıvam alana kadar karıştırılır. Hazırlanan kremşanti dolaba koyularak dinlenmeye ve beklemeye alınır

Akşama Tatlı Arayanlara Enfes Ağlayan Kek Tarifi! Bu Tarif Enişte Kıskandırır! Baldızı da Ağlatır

Daha sonra kek için gerekli olan malzemeler hazırlanır. Dört adet yumurta kaba kırılır ve mikser yardımı ile beyaz bir hâl alana kadar karıştırılır. Karıştırılan yumurtaların üzerine bir su bardağı şeker eklenir. Şeker ile yumurta birbirine girene kadar karıştırılır. Daha sonra sırası ile iki yemek kaşığı süt ve bir yemek kaşığı sıvıyağ hamura eklenir.

Daha sonra keke üç yemek kaşığı kakao eklenir ve tekrar karıştırılmaya başlanır. Hamur içerisine bir buçuk su bardağı un ilave edilir ve son olarak kabartma tozu da ilave edilerek eklenen malzemelerin hamura geçmesi için yeniden çırpılır. Daha sonra kek bir kaba alınır ve önceden ısıtılmış olan fırına konulur.

Akşama Tatlı Arayanlara Enfes Ağlayan Kek Tarifi! Bu Tarif Enişte Kıskandırır! Baldızı da Ağlatır - Resim : 2

Kek fırına konulduktan sonra kekin üzeri için çikolatalı sos hazırlanır.  Çikolata sosu üzerinde yazılan ölçeğe göre hazırlanır ve pişirilmeye alınır. Orta ateşte kıvam alana kadar pişirilen sos daha sonra beklemeye ve soğumaya alınır.

Akşama Tatlı Arayanlara Enfes Ağlayan Kek Tarifi! Bu Tarif Enişte Kıskandırır! Baldızı da Ağlatır - Resim : 3

Fırından çıkarılıp bir müddet soğutulan kekin üzerine önceden hazırlanmış kremşanti sürülür.  Her yanına eşit bir şekilde sürüldükten sonra kremşantinin üzerine olacak şekilde hazırlanan çikolata sosu ilave edilir. İsteğe bağlı olarak da üzeri süslenebilir. Afiyet olsun.

İçeriği Oyla

Yorum yapın