Anasayfa » Genel » Enfes Revani Tatlısı Tarifini Deneyin! Bunu Yapan Kadın Uzmanlara Göre Çok Zekiymiş! Çünkü Gizem Şerbetindeymiş

Enfes Revani Tatlısı Tarifini Deneyin! Bunu Yapan Kadın Uzmanlara Göre Çok Zekiymiş! Çünkü Gizem Şerbetindeymiş

Canınız tatlı çektiğinde ve evde bu tatlı için gerekli olan krema ve soslar bulunmuyor ise size her evde bulunan malzemelerden yapılan bir tatlı tarifi ile geldik. Revani her evde bulunan malzemelerden meydana gelen oldukça lezzetli ve pratik bir tatlıdır. Revani tatlı severler tarafından oldukça fazla tercih edilip yapılan bir lezzettir.

Enfes Revani Tatlısı Tarifini Deneyin! Bunu Yapan Kadın Uzmanlara Göre Çok Zekiymiş! Çünkü Gizem Şerbetindeymiş

Revani Malzemeleri

Revani yapımı için gerekli olan malzemeler;

Yumurta Süt Un Sıvıyağ Kabartma tozu Şeker Sıcak su İsteğe bağlı olarak revaninizin içine irmik ceviz gibi lezzetler

 

Revani Hazırlanışı

Revani yapımında öncelikle;

Üç adet yumurta kullanılır ve kullanılan yumurtalar beyaz bir görünüm alana kadar iyice çırpılır. Hazırlanan yumurta içerisine bir su bardağı süt ilave edilir ve karışmaları sağlanır. Daha sonra bir poşet kabartma tozu daha kabarık olması istenirse iki adet kabartma tozu kullanılır ve hamur karıştırılmaya devam edilir Daha sonra hamur içerisine bir çay bardağı sıvıyağ eklenir. Eklenen sıvı yağ ile hamur birbirine karıştırılır ve daha sonra hamur içerisine aldığı kadar un ilave edilir. Un ile buluşan karışım güzel bir şekilde devamlı karıştırılır.

Enfes Revani Tatlısı Tarifini Deneyin! Bunu Yapan Kadın Uzmanlara Göre Çok Zekiymiş! Çünkü Gizem Şerbetindeymiş - Resim : 2

İsteğe bağlı olarak hamur içerisine irmik ceviz gibi malzemeler konulabilir. Hazırlanan hamur kap içerisine dökülür ve önceden ısıtılmış yüz seksen derecelik fırında pişene kadar durdurulur. Hamur fırında pişerken Revaninin şerbetini yapmaya geçilir. Şerbet içerisine üç su bardağı şeker ve üç su bardağı sıcak su eklenerek orta ateşte kaynamaya alınır. Şeker istenilen kıvamı ( baklava şekeri kıvamında olabilir) hazırlanır. Daha sonra pişen revani hamuru fırından alınır ve soğumaya bırakılır. Soğuyan hamur daha sonra kaynatılan şerbet ile buluşur. (Şerbet sıcak kek soğuk olacak) Şerbet ile buluşan hamur daha sonra servis etmek için süslenebilir.
İçeriği Oyla

Yorum yapın