Anasayfa » Genel » Algorand Algo nedir? Nasıl satın alınır?

Algorand Algo nedir? Nasıl satın alınır?

Saniyede 1.000 operasyon kapasitesine sahip gidişattaki ve merkeziyetsiz, tehlikesiz yapısından taviz vermeyen Algorand, kripto paraya yatırım yapmak isteyen ya da yapan yatırımcılar tarafından titizlikle incelenmektedir. Bu çerçevede, Algorand Algo hakkındaki ayrıntılar merakla inceleniyor. Peki, Algorand Algo nedir? Detaylar haberimizde… 

Algorand Algo nedir? Nasıl satın alınır?

ALGORAND ALGO NEDİR?

Algorand, Binance kripto para borsası üzerinden birden çok operasyon çiftine sahip olan bir sanal para üniteyidir. Dünya üzerindeki en büyük kripto para borsalarından birisi konumunda olan Binance‘in sunmakta olduğu eminlik de cripto para yatırımcılarını cezbeden bir başka ehemmiyetli özellik olarak öne çıkıyor.

Algorand cripto para ünitesinin öteki blockchain projelerinden en büyük farkının ölçeklenebilirlik ve süratli blok süresi olduğu öğrenilmektedir. Geliştiricilere müteveccih olarak pek çok ürün ve basitlik sağlayan ALGO Coin altyapısı, önde gelen firmalar ile de ortaklıklar imza atılmıştır. Algorand geçtiğimiz senelerde OTOY, Syncsort, Flipside Crypto ve TOP Networks gibi müesseseler ile ortaklık imzlamayı muvaffak olmuştur.

2019 Haziran ayında kullanıma sunulmuş olan Algorand, uslu sözleşme özelliği başka bir deyişle merkezi olmayan finans uygulamaları alana getirmek için kodlanan uyuşmalar ile Ethereum ’a benzemektedir. merkeziyeti bulunmayan, tehlikesiz ve ölçeklenebilir bir kripto para projesi olmasının yanı gizeme blok zincir ağıdır.

Saniyede 1.000 operasyon kapasitesiyle beraber merkeziyetsiz ve sahip olduğu tehlikesiz yapısından ödün vermeksizin, evrensel ve ananesel ödeme ağları aracıyla rekabet edebilmektedir. Algorand arttaki programlamadan dolayı özellikle operasyon sürati ve düşük operasyon fiyatları sebebiyle rakiplerinden ayrışıyor.

Algorand üzerinde bir hesaptan bir başka hesaba asıllaştırılan gönderimler 4 saniye kadar kısa bir zaman dilimi içerisinde asıllaşırken Ethereum kripto para ünitesinde yüksek operasyon fiyatları gas fee sebebiyle, düşük fiyatlı harekâtlar bazen günlerce süren zamanlar süresince onay beklemektedir. Algorand iyileştirilmiş operasyon zamanının yanı gizeme düşük operasyon fiyatıyla merkeziyetsiz finans operasyonlarında seçenek oluşturmaktadır.

ALGORAND ALGO NASIL SATIN ALINIR?

 ALGO Coin satın almak emeliyle ilk olarak borsaya TL bakiyesi atılması ya da bunun yerine kullanılabilecek kalitede bir kripto para satın alma harekâtı reelleştirmek gerekmektedir. 

Bunun için ilk olarak Binance ana sayfasına giriş yapılarak, sol üstte yer almakta olan “Kripto Al” alternatifi üzerinden “Kredi /Banka Kartı” sekmesine tıklanmalıdır.

Tıklama sonrasında açılan sekme üzerinde ne kadar TRY ile operasyon yapmak istediğinizi seçerek, Coin kısmından Tether ’i başka bir deyişle USDT ’yi işaretlemeniz gerekiyor.

USDT alımı reelleştirdikten sonra yeniden sol üstte bulunan “Al-Sat” alternatifini önizleme yapmalısınız ve “Basmakalıp” sekmesine tıklama operasyonunu hakikatleştirmelisiniz.

Açılan kısımda sağ üst kısımdaki USDT sekmesini seçmeli ve arama butonuna ALGO yazıldıktan sonra alt kısımda açılan ALGO/USDT çifti seçilir.

Daha sonrası ise ortada bulunan “ALGO AL” sekmesine gelerek almak istediğiniz kripto para ölçüyü girmeniz gerekir.

Arzu ettiğiniz kripto para ölçüsünü girdikten sonra yapmış olduğunuz operasyona onay vererek ALGO alma operasyonunu bitirebilirsiniz.

 

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın