Anasayfa » Genel » Ankara Futbol Okulları (En İyileri)

Ankara Futbol Okulları (En İyileri)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde Ankara futbol mektepleri mevzusunda sualler almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber ziyaretçilerimize Ankara futbol mektepleri mevzusunda tekliflerde bulunacağız. Aynı zamanda Ankara en iyi futbol mektebi, Ankara futbol kursları başlıklarında da değişik bilgileri vereceğiz.

Futbol her erkeğin favorisi ve minik yaşlarda en çok oynadığı oyunlardan bir tanesidir. Erkekler için futbol denildiği zaman akan sular durur ve onlar için futbola bağımlılık bambaşka bir hadisedir. Çocuklarımızın enerjisini attığı ve dostluk kurabildiği spor dallarından bir tanesi olan futbol için Ankara futbol mektepleri hakkında sizlere bilgiler paylaşmış olacağız.

Ankara Futbol Mektepleri Hangileri?

Ankara şehri ve etrafında çocuklarınızı futbola yollayabileceğiniz bir çok ehemmiyetli kurs merkezi bulunmaktadır. Başka Bir Deyişle futbol mektebi bulunmaktadır. İsmini çok sık bir biçimde duyuran ve bir çok ehemmiyetli ekibin alt yapısı olan bu futbol ekipleriyle çocuklarınızın kariyerini dolaysız olarak etkileyebilirsiniz. Şayet çocuğunuz futbola yatkınsa ve futbol oynayabiliyorsa kesinlikle paylaştığımız futbol mekteplerine göz atınız.

Ankara futbol kursları

Galatasaray Spor Kulübü

Ankara, Gaziosmanpaşa bölgesinde 2006 senesinden bu yana faaliyet gösteren Galatasaray spor kulübü 6 yaş ve üzerinde olan her bir çocuğu kursa alarak yetiştiriyor. Çocuğunuzun erken yaşlarda futbola başlaması ve bu spor dalına ilgi duyması üstelik Galatasaray spor kulübüyle futbola başlaması onun hünerini fazla geliştirecektir. Profesyonel teknik direktörlerle çalışılan etrafta çocuklarınız alt yapıya girmiş oluyor. Galatasaray Spor Kulübü yalnızca yaz aylarında futbol dersi vermektedir.

Beşiktaş Çukurambar Futbol Mektebi

Ufaklar için açılan bu futbol mektebi Çukurambar ve etrafında yaşayan çocuklara futbol dersi vermektedir. Aileler için oldukça ideal olan Beşiktaş Çukurambar Futbol Mektebi çocuklarınızı profesyonel teknik direktörlerle idareyecektir.

Fenerbahçe Spor Mektepleri Ankara

Ankara ’nın Etlik bölgesinde yer alan Fenerbahçe spor mektepleri 5 – 17 yaş aralığındaki tüm çocuklara futbol dersi veriyor. Minik yaşlarda futbola olan alakasını çoğaldırmak için her çocuk için ideal olan bu futbol kursu maharetli çocukları tespit ediyor ve ekiplere dahil ediyor. Haftada iki gün futbol dersi verilmektedir.

Trabzonspor Çankaya Futbol Mektebi

4 büyüklerden olan Trabzonspor ’un alt yapısını kurabilmek emeliyle Trabzonspor Çankaya futbol mektebi tüm ufaklara futbol dersi veriyor. Çocuğunuzun hünerini ortaya çıkartabilmek emeliyle ve sosyal gelişimlerini bitirebilmesi emeliyle oldukça ideal olan bu futbol mektebi profesyonellikten yanadır.

Sivasspor Futbol Mektepleri Batıkent

Ankara, Batıkent mevkinde yer alan Sivas spor futbol mektepleri, futbolu seven tüm ufaklara futbol dersi vermektedir. Profesyonel alıştırmanlar aracılığıyla verilen dersler çocuğunuzun futbola karşı olan alakası ortaya çıkartılmış oluyor ve alt yapıdan yetiştirilerek büyük ekiplere gitmesindeki yolu dolaysız olarak açılmış oluyor.

Volkan Yıldırım Futbol Mektebi

6 – 19 yaş aralığındaki tüm çocuklara futbol dersi veren Volkan Yıldırım futbol mektebi, ufaklar ile yakından ilgilenerek ufakların futbola olan alakasını ortaya çıkartmış oluyor. Ankara Öveçler bölgesinde yer alan futbol kursu yaz aylarının bırakılmazıdır.

Bursaspor Keçiören Futbol Mektebi

Çocuğunuzu minik yaşlarda futbola alıştırarak ve onlara azim, gayret ve hırsı gösterebilmek emeliyle bu futbol kursuna yazdırabilirsiniz. Çocuklarınızın hünerini bu cins kurslarla ortaya çıkartabilir ve gelişimine destek olabilirsiniz. Ankara, Keçiören bölgesinde yer alan Bursaspor Keçiören futbol mektebi yaz aylarında tüm küçükleri kursa bekliyor.

Futbol Mektepleri Fiyatsız Mi?

Fiyatlı ve fiyatsız olarak bir çok futbol mektebi bulunmaktadır. Kimi futbol kursları talebelerinden aylık üyelik maliyeti istiyorken kimi mekteplerde fiyatsız bir biçimde alt yapıya oyuncu yetiştirmektedir.

Futbol Mektebi Maliyetleri

Her mektebin kendine has özellikleriyle değişik maliyetlendirme siyaseti vardır. Aynı zamanda futbol mektebinin maliyetine şehir, konum, tasarı ve program, kurs saatleri, kurs içerisindeki şahıs rakamı gibi kriterlerde dolaysız olarak tesir etmektedir. Günümüz koşullarında vasati maliyet verilmesi istenirse bir futbol mektebinin aylık maliyeti 200 TL – 500 TL aralığındadır.

14 Yaşından Sonra Futbolcu Olunur Mu?

Futbol veya öbür spor dallarının her birisi için yaşa bakılmaksızın yapılabilir olduğunu söylemek isteriz. Fazla yaşa kaçmadan fakat 14 – 15 – 16 veya 20 yaşları futbol için çok geç yaşlar değildir.

Futbolda ehemmiyetli olan yaşınız değil. Sizin futbolu ne kadar süratli bir biçimde anlayabildiğiniz, ne kadar azim ve gayret gösterdiğiniz ehemmiyetlidir. Hırsınız ve azminizle futbolu kendi adınız kadar süratli bilebilir, isminizi her yere duyurabilirsiniz.

Futbol Hakkında Kısa Bilgi

11 oyuncuyla oynanan futbol iki ekip arasında reelleştirilmektedir. Kendine özgü olan küresel topla oynanan futbol bir ekip sporudur. Bugün Dünya ’nın en popüler spor dallarından ilk sırada yer almasıyla beraber 200 ’nam üzerinde 250 milyondan fazla oyuncuyla oynanmaktadır. Büyük bir popülariteye sahip olan futbol sporunun ilk oynanış seneyi 19 Aralık 1863 seneyi, İngiltere ’dir. Günümüz kaideleriyle oynanmıştır ve ilk olarak MÖ 300 – 200 senelerinde ortaya çıkmıştır. O zamanlar futbola benzeyen oyunlar oynanmıştır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın