Anasayfa » Gezilecek Yerler » Antalya Havalimanı’dan şehir merkezine Nasıl Giderim?

Antalya Havalimanı’dan şehir merkezine Nasıl Giderim?

Yaz aylarında büyük bir turist yoğunluğu sürükleyen Antalya‘da, havalimanından şehir merkezi Kaleiçi‘ne Nasıl Giderim? Suali turistler tarafından büyük bir merak mevzusu oldu? Yerli ve yabancı turistlerin Antalya Havalimanı‘ndan şehir merkezi Kaleiçi‘ne nasıl gideceklerini öğrenmemeleri vaziyeti daha da eforlaştırıyor. SuperHaber olarak Antalya Havalimanı‘dan şehir merkezine en kolay nasıl gidebileceğinizi sarihledik. Ayrıntılar haberimizde…

ANTALYA HAVALİMANI ’NDAN ŞEHİR MERKEZİKALEİÇİ ’NE TAKSİ İLE NASIL GİDİLİR?
Antalya Havalimanı ’ndan şehir merkezine 13 km var. Yol fiyatı maksimum 30 TL yakalayacaktır.

ANTALYA HAVALİMANI ’NDAN ŞEHİR MERKEZİKALEİÇİ ’NE BELEDİYE OTOBÜSÜ İLE NASIL GİDİLİR?
Antalya Havalimanı ile Kaleiçi arasında 600 ve 800 numaralı belediye otobüsleri çalışmaktadır.

ANTALYA HAVALİMANI ’NDAN ŞEHİR MERKEZİKALEİÇİ ’NE 600 NUMARALI OTOBÜS İLE NASIL GİDİLİR?
Yolcularına 24 saat hizmet veren otobüs Antalya Havaalanı, Antalya şehir merkezi ve son durak olan Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali arasında erişim sağlıyor. 5 TL gibi bir fiyatı olan otobüs, Antalya Havalimanı ve kent merkezi ile aralarında 13 kilometre bulunuyor. 600 numaralı belediye otobüsü , her yarım saatte bir Antalya Havalimanı ’ndan kalkıp, şehir merkezinden geçerek Antalya otobüs terminaline varıyor. 600A numaralı belediye otobüsü ise, Antalya Havalimanı ’ndan Yat Limanı ’na gidiyor.

ANTALYA HAVALİMANI ’NDAN ŞEHİR MERKEZİKALEİÇİ ’NE 800 NUMARALI OTOBÜS İLE NASIL GİDİLİR?
Lara bölgesinden MuratpaşaKaleiçi Belediyesi’nin önünden Terracity AVM, Shemall AVM, Laura AVM, Şirinyalı, Akra Barut Otel Daha Önceki Dedeman Otel, Işıklardan geçerek Şehir Merkezi, 5M Migros, Şehir Sağlık Müdürlüğü, Gürsu ve Sarısu Bölgesine gitmektedir. Bu iki otobüste de çift bilet uygulanıyor.

Antalya Havalimanı'dan şehir merkezine Nasıl Giderim?

ANTALYA HAVALİMANI ’NDAN ŞEHİR MERKEZİKALEİÇİ ’NE ANTRAY RAYLI SİSTEMİ İLE NASIL GİDİLİR?
Antray ’da Muratpaşa durağında indiğinizde Kaleiçi ’ne gidebilirsiniz.

ANTALYA HAVALİMANI ’NDAN ŞEHİR MERKEZİKALEİÇİ ’NE HAVALİMANI SERVİSİ İLE NASIL GİDİLİR?
Antalya ’nında havalimanı servisi, Havaş tarafından işletiliyor. Terminal binasının önünden kalkan servisler, Serik Sokağı, Gazi Bulvarı, Hal Kavşağı, Kepez Belediyesi, Sanayi Kavşağı, İstikbal Mağazası, Çallı, Dumlupınar Bulvarı duraklarından geçerek Antalya Otogarı ’na erişiyor. Havalimanı servislerinin hareket saatleri, uçakların havalimanı iniş saatlerine göre tanımlanıyor.

ANTALYA HAVALİMANI ’NDAN ŞEHİR MERKEZİKALEİÇİ ’NE TRANSFER İLE NASIL GİDİLİR?
Havalimanı transfer firmaları ile daha konforlu ve ekonomik bir yolculuk yaparak Antalya merkeze erişebilirsiniz. İstediğiniz taşıt tipini seçebilirsiniz. Yalnızca yolculuğunuzdan evvel rezervasyon yaptırmanız yeterli olacaktır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın