Anasayfa » İlaç Rehberi » Aricept

Aricept

Arimidex nedir ne için kullanılır, Arimidex nasıl kullanılır, Arimidex ’in saklanması, Arimidex ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Arimidex’in mümkün yan tesirler nelerdir.

Film Tablet

Anastrozol

Ambalaj: 

1 mgx28 tablet.

Endikasyon: 

Hormon Reseptör pozitif postmenopozal bayanlarda erken safha meme kanserinin rehabilitasyonunda tamoksifen veya öbür antiöstrojenler rehabilitasyon sonrası hastalığı ilerlemiş postmenopozal bayanlarda ilerlemiş meme kanserinin rehabilitasyonunda kullanılır.

Kontrendikasyon:

 Hamilelik ve laktasyonda, ciddi böbrek bozukluğu olan hastalarda, orta şiddetli veya ciddi karaciğer bozukluğu olan hastalarda ve anastrozol karşı öğrenilen fazla duyarlılığı olanlarda kontrendikedir. Estrojen kapsayan rehabilitasyon anastrozolun farmakolojiketkisini ortadan kaldıracağından, birlikte uygulanmamalıdır.

Uyarılar: 

Rehabilitasyonun başlangıcında vasıta kullanmak gibi dikkat gerektiren işlerde bozulma olabilir. Hastaların Taşıt ve makine kullanma becerisini eksiltmez. Buna karşın anastrozol kullanımıyla asteni ve uyku hali rapor edildiğinden, böyle semptomlar olursa dikkat etmek gerekir.

Yan Tesirleri: 

Sıcak basması, vajinal kuruluk,saçların dökülmesi, anoreksi, bulantı, kusma, diyare, asteni, uyku hali, baş sızısı, ten döküntüsü, ilk birkaç haftada ender olarak vajinal kanama görülebilir. Total kolesterol seviyelerinde hafif çoğalışa neden olabilir.

İlaç Etkileşimler: 

Östrojen kapsayan rehabilitasyon anastrozol farmakolojik tesirini ortadan kaldıracağından, beraber uygulanmamalıdır.

Doz Teklifi: 

Yaşlılar dahil erişkinlerde oral olarak günde 1 kere 1 mg kullanılır.Erken Safha meme kanserinde şu anda rehabilitasyonun 5 sene devam etmesi önerilmektedir.Rehabilitasyonun optimal süresi henüz tespit etilmemiştir

İçeriği Oyla

Yorum yapın