Anasayfa » İlaç Rehberi » Suprafen 400

Suprafen 400

Suprafen 400 nedir ne için kullanılır, Suprafen 400 nasıl kullanılır, Suprafen 400 ’in saklanması, Suprafen 400 ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Suprafen 400’in mümkün yan tesirler nelerdir.

Tablet

İbuprofen

Ambalaj:

 400 mg x 30 of 100 tablet.

Endikasyon:

 Romatoidartrit, osteoartrit, ankilozan spondilit ve öteki nonromatoid seronegatifartropatilerin rehabilitasyonunda endikedir.

Kontrendikasyon:

 İbuprofene Karşı fazla duyarlılığı olanlarda ve Aspirin ile öteki nonsteroidal antienflamatuvar casuslara karşı bronkospastik, anjiyoödem, burun polibi belirtiyi biçiminde tepkin gösteren şahıslarda kontrendikedir.Ciddi gastrointestinal kanama ve peptik ülser rahatsızlığı hikayesi bulunanlara verilmemelidir. 

İhtarlar:

 İbuprofen kullanımı sırasında görmede fluluk,skotomada ve renk tanımlanmasında karmaşıklık görüldüğünde rehabilitasyona son verilmeli ve hasta göz doktoru tarafından hakimiyet edilmelidir.Gebelikte, muhtemelse, ibuprofen uygulamasından sakınılmalıdır.Gebeliğin geç yarıyıllarında uygulanmasından sakınılmalıdır. Anne Sütünde çok düşük konsantrasyonlarda bulunmaktadır ve emzirilen çocuklarda negatif tesir beklenmez.

Yan Tesirleri:

 Seyrek Ciltte kızarıklık, ten döküntüsü ve ödem gibi alerjik tepkinler ve görme bozukluğuna neden olduğuna dair raporlar vardır. Renal Papiler nekroz, kardiyovasküler aritmi, dispepsi, gastrointestinal intolerans, kanama, trombositopeni, duyma kaybı gö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri:

 Tiyazit Grubu diüretik kullanan hastalara dikkatle uygulanmalıdır. Kumarintipi antikoagülanlarla beraber kullanıldığında tesirleşme olabileceğindendikkat edilmelidir.

Doz Teklifi:

 Günlük doz 3-4×300-600 mg’dir. Maksimum günlük doz 2400 mg’dir. Kural olarak tesirli olabilecek en düşük doz kullanılmalıdır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın