Anasayfa » İlaç Rehberi » Aromasin

Aromasin

Artril nedir ne için kullanılır, Artril nasıl kullanılır, Artril ’in saklanması, Artril ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Artril’in mümkün yan tesirler nelerdir.

Draje/Film Tablet

İbuprofen

Ambalaj: 

400mgx30 draje

: : 600 mg 30 film tablet.

Endikasyon: 

Romatoid artrit, osteoartrit,ankilozan spondilit ve öteki non romatoid seronegatif artropatiler rehabilitasyonunda endikedir.

Kontrendikasyon: 

İbuprofene karşı fazla duyarlılığı olanlarda ve Aspirin ile öteki nonsteroidal antienflamatuvar casuslara karşı bronkospastik, anjiyoödem, burun polibi belirtiyi biçiminde tepkin gösteren şahıslarda kontrendikedir. Ciddi gastrointestinal kanama ve peptik ülser rahatsızlığı hikayesi bulunanlara verilmemelidir.

Uyarılar: 

İbuprofen kullanımı sırasında görmede fluluk, skotomada ve renk tanımlanmasında karmaşıklık görüldüğünde rehabilitasyona son verilmeli ve hasta göz doktoru tarafından hakimiyet edilmelidir. Hamilelikte, olasıysa, ibuprofen uygulamasından kaçınılmalıdır.Gebeliğin geç yarıyıllarında uygulanmasından kaçınılmalıdır.Anne sütünde çok düşük konsantrasyonlarda bulunmaktadır ve emzirilen çocuklarda negatif tesir beklenmez.

Yan Tesirleri: 

Seyrek ciltte kızarıklık, ten döküntüsü ve ödem gibi alerjik tepkinler ve görme bozukluğuna neden olduğuna dair raporlar vardır. Renal papiler nekroz, kardiyovasküler aritmi,dispepsi, gastrointestinal intolerans, kanama, trombositopeni,duyma kaybı gö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri: 

Tiyazit grubu diüretik kullanan hastalara dikkatleuygulanmalıdır. Kumarin tipi antikoagülanlarla beraber kullanıldığındaetkileşme olabileceğinden dikkat edilmelidir.

Doz Teklifi:

 Günlük doz 3-4×1 drajedir. Maksimum günlük doz 2400 mg’dir.Kural olarak tesirli olabilen en düşük doz kullanılmalıdır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın