Asist

Asiviral nedir ne için kullanılır, Asiviral nasıl kullanılır, Asiviral ’in saklanması, Asiviral ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Asiviral’in muhtemel yan tesirler nelerdir.

Krem

Asiklovir

Ambalaj: 

50mg/gx10 g’lik tüp.

Endikasyon: 

Bağışıklık meseleyi olan veya olmayan şahıslarda ilk ve yineleyen Herpes Genitalis Enfeksiyonların rehabilitasyon ve profilaksisi; bağışıklık meseleyi olan şahıslarda Herpes simplexmukokutanöz enfeksiyonların rehabilitasyon ve profilaksisi; bağışıklık meseleyi olan ya da enfeksiyon ve karmaşıklıkları açısından tehlike altında bulunan çocukların Varicella zoster enfeksiyonu rehabilitasyonunda endikedir.

Kontrendikasyon: 

Asiklovire karşı fazla duyarlı olduğu öğrenilenler de kontrendikedir.

Uyarılar: 

Gebelikte ancak elde edilecek bereketlerin bilinmeyenolası tehlikelerden daha fazla olduğuna inanılan vaziyetlerde kullanılmalıdır.Anne sütüne düşük konsantrasyonlarda geçtiğinden emziren annelere uygulanırken dikkatli olunmalıdır.

Yan Tesirleri: 

Ten döküntüleri, bulantı, kusma, ishal, karın sızısı, baş dönmesi, kon-füzyon, sanrılar, somnolans, baş sızısı ve halsizlik görülebilir.

İlaç Etkileşimleri: 

Probenesid, sistemik olarak uygulanan asiklovirin vasati yarılanma müddetini artırır.

Doz Teklifi: 

Asiviral Krem: Gşöhrette 6 kere her 3 saatte bir sürülmelidir. Tedavi7 gşan sürer. Rehabilitasyona enfeksiyonun görülmesinden sonra olabildiğince erken başlanmalıdır.Asiviral Tablet: Erişkinlerde Herpes simpleks virüs enfeksiyonlarının rehabilitasyonunda profilaksisinde, uyku saatleri dışında, takribî olarak 4 saatte bir olmak üzere gşöhrette 5 kere 200 mg verilir. Rehabilitasyon 5 gşan sürmelidir.Çocuklarda Herpes simpleks virüs enfeksiyonlarının rehabilitasyonunda ve bağışıklık sistemi banal olmayan çocuklarda profilaktik olarak 2 yaşın üzerindekilere erişkin dozu, 2 yaşın altındakilere ise erişkin dozunun yarışı verilir.Herpes zosterzona enfeksiyonlarının rehabilitasyonunda erişkinler gşöhrette 5 kere, 4 saat arayla 800 mg dozda verilir.Rehabilitasyon 7 gşan sürer.

İçeriği Oyla

Yorum yapın