Anasayfa » Genel » Baba Vanga

Baba Vanga

Baba Vanga Biyografisi

Kahin

Yaşarken kahinlikleri Bulgarlar tarafından kaleme alınarak saklanan Baba Vanga ’nın söylediklerinin büyük bvefatı asıllaştı.

Reel adova olan Baba Vanga, 31 Ocak 1911 tarihinde yarıyılın Osmanlı İmparatorluğu kontrolünde olan Bulgaristan ’da şimdiki Makedonya Strumitza köyünde doğmuştur. Bilave edilenden 2 ay evvel dünyaya gelen bebeğe,iyi haber getiren anlamında Vangelia ismi verildi. Vanga’nın babası Pande Surtcev’in, belli bir yarıyıl çete kurma kabahatinden Yedi Kule zindanlarında mapus uyuduğu bilinir. Annesi Paraskeva; henüz Vanga 3 yaşındayken, ikinci çocuğunun doğumu sırasında ölüm etti.

Çocukluğunda Vangelia sıradan bir kızdı. 13 yaşında yağmur su baskınına kapılıp toprak altında kaldı ve iki gözü de iltihaplanıp âmâ oldu. 1925 senesinde Belgrad’a yakın Zemun’daki âmâlar mektebine yatılı olarak gitti. Âmâlar mektebinde 3 sene zamanla kalan Vanga, öteki derslerin yanında: paklik, aşçılık, örme ve öteki ev işlerini de kendiliğindene yeterli olacak biçimde yapmayı bildi.

Üvey annesi dördüncü çocuğunu doğururken can verince ev

Bir gün babası, güttüğü koyunlardan tekini kaybedip hiddetli bir biçimde eve döner. Kara kara bunun hesabını, sürü sahibine nasıl vereceğini düşünüp dururken; kızı: ”Kızma, koyunun, Monospitovo köyündeki Atanas’tadır.” diyerek avuntu etmeye çalışır. Babası, öyle biltihabı tanımadığından dolayı afallayıp, köyün dışına bile çıkmayan kızına: bunu nereden bildiğini sorar.

Vanga, babadene: bunu düşünde gördüğü biçimde açıklamaya çalışır. Babası, sonradan o köye gittiğinde, koyununu söz mevzusu adamın sürüsünün içinde bulur. Bu olay, Vanga’nın ilk kahinliğidir; diyebiliriz.

Baba Vanga, bu tarihten sonra Orta Çağın ünlü kahini Nostradamus gibi, sonradan asıl olan kahinliklerde bulunarak, beynelmilel nama erişti

Yaşarken kahinlikleri Bulgarlar tarafından kaleme alınarak saklanan Baba Vanga ’nın söylediklerinin büyük bvefatı asıllaştı. Baba Vanga, Bulgaristan ’da 1989 senesinde devrilen daha önceki komünist diktatör Todor Jivkov dahil çok sayıda devlet adamını kahinlikleri ile etkilemeyi başardı.

Baba Vanga, çocukluğundan beri yaptığı kahinliklerle çevresinde tanınınca devletin asıl bir müesseseyi olan Sofya parapsisizm ve telkin bilim müesseseyi’nda çalıştırılmıştır. Kahinliği, 1967’de devlet tarafını yasallaştırılır ve kendisi, belediye hizmetine alınır. Kalabalıkla başa çıkması ve de rahatsız edilmemesi için, özel görevliler tayin edilir. Belediyece, her gün görüşmek isteyene gizeme verilir. Sorulan sualler, yapılan açıklamalar ve kahinlikler dosyalanmıştır. Görümse fiyatları bir araya gelerek parapsikolojik arastırmaları destekleyen devlet bütçesine aktarılmıştır. Hasılatın bir bvefatıyla, Vanga’nın özel olarak seçtiği yerde, ayrı bir ev inşa edilir. Petrich’teki evinden 15 kilometre mesafede, Rupi sınan bölgede inşa edilen bu villa, bundan sonra ziyaretçilerin kabul yeri haline kazanç. 1974 senesinde, Baba Vanga’ya ”araştırma görevlisi” olarak resmi ünvan verilir. Baba Vanga ’ya da devletderi aylık ücret bağlanmıştır. 1974 senesinden bu yana resmi bir devlet memuru olarak kahinliklerde bulunan Baba Vanga’nın kahinliklerinin yüzde 80 ’i Doğru çıktığı tespit etilmiştir.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi lideri Adolf Hitler tarafından bizzat ziyaret edilen, Rus saklı servisi KİLOGRAMB bile nasihatler aldı.

1989 senesinde bir Rus tv’sine yaptığı konuşmada; “iki çelik kuş, kulelere çarpacak gökyüzü aydınlanacak” 11 eylül 2001 hücumunu ve “Kursk su altında kalacak ve bütün dünya arttan ağlayacaktır” 1995’de yapılan ve 2000 senesinde batarak 118 Rus askerine kabir olan denizaltı diye kahinliklerde bulunmuştur.

Baba Vanga, 10 Mayıs 1942 tarihinde Dimitar Gushterov ile evlendi. Kendi çocukları olmayan aile, 3 yaşındaki Veneta isminde bir kız çocuğunu evlat edinir. Eşinin vefatından sonra Vanga, Dimitar Valtcev isminde bir oğlunu daha, himayesi altında büyütmeye başlar.

Baba Vanga, 11 Ağustos 1996 tarihinde meme kanseri sebebiyle 85 yaşına can verdi.

Hakikatleşen Kahinlikleri:
Baba Vanga ’nın kayıtlara geçen, reelleşmiş kahinliklerinden bazıları şöyle:
“İki çelik kuş kulelere çarpacak, gökyüzü aydınlanacak” 11 Eylül hamleleri
“Kursk su altında kalacak, bütün dünya arttan ağlayacak” 2000 senesinde 118 Rus askerine kabir olan denizaltının ismi
“Vladimir ’in Vladimir Putin galibiyeti dünyada her şeyi etkileyecek”. Gürcistan savaşı
“Abuhavalar değişecek” küresel ısınma
“Amerika ’nın 44′şancı başkanı siyah olacak. Siyah Tenli liderin gelmesinden kısa vakit sonra ülke büyük bir ekonomik krize girecek, dünyaya barış değil, facia getirecek.
Müslüman ülkeler kimyevi silahlar kullanacak”.

Gelecek ile Kahinlikleri:
Baba Vanga ’etleri ise şöyle:
“2014 senesinde İnsanlığın yarısı kanserle boğuşacak” “2016 senesinde Avrupa ’nın popülasyonu eksilecek”
“2018 senesinde Dünyanın yeni dominantı Çin olacak” “2043 senesinde Müslüman bir devlet Avrupa ’ya hükmedecek”
“2046 senesinde Hastalıklı her uzvun yerine yenisi yapılacak”
“2076 senesinde Bütün dünyada sınıfsız bir komünizm sistemi yerleşecek”
“2088 senesinde Bütün hastalıklar birkaç saniyede rehabilitasyon edilecek”
“2097 senesinde Kimse yaşlanmayacak”
“2167 senesinde Yeni bir din gelecek”
“2304 senesinde Ay ’ın tüm gizemleri çözülecek”
“3797 senesinde Dünyanın sonu gelecek. İnsanoğlu başka bir seyyareye göçecek ve yeni bir hayat başlayacak”

İçeriği Oyla

Yorum yapın