Anasayfa » Genel » Babam Dışarı Çıkmama İzin Vermiyor (Çözüm Yöntemi)

Babam Dışarı Çıkmama İzin Vermiyor (Çözüm Yöntemi)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde babam dışarı çıkmama izin vermiyor. Ne yapabilirim? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber sizlere bu mevzu hakkında ayrıntılı bilgi sunduk. Bununla beraber ailem dışarı çıkmama izin vermiyor. Ne yapabilirim? Sualine de ayrıntılı bir biçimde bilgi sunmaktan yana olduk.

Aileler her zaman için çocuklarını gözetmekle mükellef olan ve çocuklarına rağmen her zaman için saf duygularla yanaşarak çocuklarını koruma altına almak gidişatındadır. 18 yaşından ufak ve reşit olmayan bir ferdin karşılaştığı en büyük meselelerden bir tanesi olan; ‘ ’Ailem dışarı çıkmama izin vermiyor ’ ’ meseleyi reelinde Doğru karşılanmalı, çocuklar tarafından ailelerine karşı çıkar biçimde tutumlar sergilenmemelidir. Peki, babam dışarı çıkmama izin vermiyor. Ne yapabilirim? Diyorsanız işte sizlere bazı teklifler!

Ailem Dışarı Çıkmama İzin Vermiyor

Ailem Dışarı Çıkmama İzin Vermiyor

Aileniz başka bir deyişle anneniz veya babanız sizin dışarıya çıkmanıza izin vermiyorsa emin olunuz ki bir bildikleri vardır. Hiçbir ebeveyn hiçbir çocuğu için bu cins menetmeler getirmekten yana değildir. Fakat işin ebadı fazla biçimde dışarı çıkartmamaya, sizi kısıtlamaya veya gelişiminize destek olmamaya kadar gidiyorsa o mevzu da bir kasvet vardır. Başka Bir Deyişle siz mektebe gitmek istiyorsunuz fakat babanız sizi dışarıya çıkartmıyorsa ya da siz rastgele bir kursa yazıldınız fakat aileniz buna mani oluyorsa bu gidişatı ailenizle kavgadan sıhhatli bir biçimde konuşmaktan yana olmalısınız.

Ailenizin sizi dışarıya çıkartmamak istemesiyle sizin sinirlenmeniz, öfkelenmeniz veya değişik duygulara bürünmeniz gayet natürel bir şeydir. Fakat aileniz size karşı bu cins kısıtlamaları kesintisiz yineliyorsa ve sizin başınıza kesintisiz olarak bir şey geleceğinden kaygı ediyorsa onları karşınıza alarak; ‘ ’Anneciğim / babacığım ben artık kendimi geliştirmek, kendime bir şey katmaktan yanayım. Dışarıya çıkarak makûs bir şey yapmıyorum. Mektebime, dersime veya kursuma gidiyorum. ’ ’ Gibi ifadelerle kendinizi açıklamanız gerekiyor.

Babam Dışarı Çıkmama İzin Vermiyor

Babanız veya anneniz ikisi de fark etmiyor şayet sizin eğitim yaşamınızı kısıtlıyorsa, gelişiminizi desteklemektense bu cins kısıtlamalarla size karşı tutum takınıyorsa netlikle onlarla konuşmalısınız. Bu konuşmayı onlara karşı fevri bir biçimde değil, kendi özgüveniniz yüksek, kendinizden emin bir biçimde anlamlı açıklamalarla kendinizi onlara aktarmalısınız. Şayet hali hazırda aileniz size bu mevzu da destek çıkmıyor ve dışarıya çıkmanıza izin vermiyorsa size en yakın olan aile ferdinden destek alabilirsiniz. Vaziyetinizi ağabeyinize, anneannenize daha büyük birine anlatarak çözüm isteyebilirsiniz. Şayet hiçbir biçimde mesele çözülmüyorsa ailenizle beraber psikolojik danışmanlık alabilirsiniz. Zira bu vaziyet sizin için rahatsızlık verici bir ebada erişecek ve yaşamınızı kısıtlayacaktır. Lakin onlara karşı ne olursa olsun fevri davranmaktan uzak durmalısınız. Onlara karşı yapacağınız absürd hareketler, ağzınızdan çıkacak olan değişik kelimeler daha da öfkelendirerek sizin bu mevzularda daha çok kasvet sürüklemenize neden olabilir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın