Anasayfa » Genel » Banu Kiremitçi Bozkurt

Banu Kiremitçi Bozkurt

Banu Kiremitçi Bozkurt Biyografisi

Banu Kiremitçi Bozkurt, Eskişehir ’de doğmuştur. Yazar Tuna Kiremitçi ’nin d.1973 kız kardeşidir. 1983 senesinde ailesi ile beraber Eskişehir ’den beraber Ankara ’ya taşındı.
2011 senesinden beri dizi senaryoları yazan Banu Kiremitçi Bozkurt, 2011 senesinde yazdığı “Seni Bana Yazmışlar” dizisi senaryosuyla başladığı kariyerine, Kızım, Hekimoğlu dizilerinin senaryolarını yazarak devam etti.

Senaryoculuğun yanı gizeme blogerlik de yapan Banu Kiremitçi Bozkurt, “annelikbizimisimiz.blogspot.com.tr” isimli bir sayfanın sahibidir.

Banu Kiremitçi Bozkurt ’un Ege d.2011 isminde bir oğlu vardır.

2019 senesinde, başrollerinde Timuçin Esen, Okan Yalabık, Ebru Özkan, Kaan Yıldırım, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz‘ın yer aldığı Hekimoğlu dizisinin senaryo uyarlamasını Amerikan televizyon dizisi House dizisinden Banu Kiremitçi Bozkurt, rejisörlüğünü ise Hülya Dolaşır yaptı.

2023 senesinde idaremeliğini Cem Karcı‘nın yaptığı, Banu Kiremitçi Bozkurt‘un senaryosunu kaleme aldığı ve Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral, Halit Özgür Sarı, Gülçin Kültür Şahin, Sezin Bozacı, Baran Can Eraslan, Evrim Alasya, Salih Bademci, Hande Doğandemir ve Melisa Sözen gibi oyuncuların oynadığı “Kırmızı Oda” dizisi Gülseren Budayıcıoğlu‘nun Madalyonun İçi isimli yapıtından uyarlanmıştır.

Film ve Dizileri :
2023 – Kırmızı Oda TV dizisi
2019 – 2023 – Hekimoğlu TV dizisi
2018 – Kızım TV dizisi
2017 – Bizim Öykü TV dizisi
2016 – Tebessüm Yeter TV dizisi
2015 – İlişki Gidişatı: Karmaşık TV dizisi
2011 – Seni Bana Yazmışlar TV dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın