Anasayfa » Genel » Banu Noyan

Banu Noyan

Banu Noyan Biyografisi

Tasarımcı, Koreograf, Organizatör

20 Ocak 2023 tarihinde TV8 ekranlarında başlayan Doya Doya Moda müsabakasında Banu Noyan, Gülşah Saraçoğlu, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez ile birlikte Jüri azalığı yapmaktadır.

Banu Noyan, üniversite eğitimini, Ulusla İlişkiler Ve Tanıtım yüksek Lisans ’ yaparak bitirmiştir. Ardından New York Üniversitesi ’nde Firma Doktorası yapmıştır.

Banu Noyan, Türkiye ’nin en ehemmiyetli koreograf ve organizatör adları arasında yer almaktadır. Ulusla ilişkiler ve organizasyon denildiğinde ilk akla gelen adlardan birisidir. Günümüzde milli ve uluslararası düzeyde, ses getiren ve getirecek olan birçok büyük organizasyonun altına imzasını atmaktadır. Geçmişten günümüze, Basın ve Ulusla ilişkiler alanında dev kuruluşlarda üst düzey idareyicilik yapmıştır. Ayrıca onlarca hoşluk müsabakası ve suratlarca moda şovunda koreograflığı üstlenen ad olmuştur.

Banu Noyan, ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşları için de projeler üretmekte ve hayata geçirmektedir.

Banu Noyan ’ın 2007 senesinde boşandığı gazeteci Ayhan Işık ile olan ilk konutluluğundan Banu Miray Işık d.2006 isminde bir kızı vardır. 2009 senesinin son aylarında oyuncu Özgür Özgülgün ile birlikte oldu.

Banu Noyan, 2018 yılında Artistik Sanatlar Yüksekokulu ’ni kurmuştur. Sektöre yeni eğitimli gençler kazandırmak için tecrübeli ve profesyonel ekibi ile çalışmalarını sürdürmektedir. Derya Alabora, Hüseyin Avni Danyal, Murat Atıl, Neslihan Yargıcı, Reyhan Karaca, Çağnur Gürsan, Akasya Asıltürkmen, Hazım Körmükçü gibi birçok bedelli ad eğitmen olarak Artistik Sanatlar Yüksekokulu ’nde misyon yapmaktadırlar.

Banu Noyan, 24 Ağustos 2019 tarihinde yüksek bilgisayar mühendisi ve reklamcı İbrahim Ata Çağlayan ile Hollanda Türk Büyükelçiliği’nde Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan‘ın kıydığı nikâhla evlendi.

25 Kasım 2019 tarihinde TV8 ekranlarında başlayan Doya Doya Moda müsabakasında Banu Noyan, Gülşah Saraçoğlu, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez ile birlikte Jüri azalığı yaptı. 7 Şubat 2023 tarihinde işlerinin yoğunluğu sebebi ile jüri üyeliğini ufaladı yerine Seray Sever geldi.

Abonesi olduğu kuruluşlar ve hizmetleri:
Vefa Spor Kulübü İdare Heyeti abonesi.
Türk Kalp Vakfı ’nda İcra Heyeti Abonesi ve Bağlantı Başkanı.
Popsav Popüler Müzik Sanatı Vakfı İdare Heyeti Abonesi.
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Yüksek Danışma Şura Abonesi.
Çocuk Kabahatlerini Temkine Derneği ’nde Projeler Koordinatörü

İçeriği Oyla

Yorum yapın