Anasayfa » Genel » Bar Refaeli

Bar Refaeli

Bar Refaeli Biyografisi

İsrailli dünyaca ünlü modeldir.

Bar Refaeli, 4 Haziran 1985 tarihinde Hod Hasharon, İsrail ’de Yahudi bir aile olan Rafael ve Tzipi çiftinin kızı olarak doğmuştur. 1,75 boyunda olan Refaeli İsrail ’in kırsal kesiminde ailesine ait bir at çiftliğinde büyüdü. 3 abisi vardır.

Bar Refaeli, modelliğe 8 aylılam filmlerinde oynadı. Sonraları diş telleri takması gerektiğinden reklam yıldızlığına ara verdi. On beş yaşına geldiğinde ise profesyonel bir model olmuştu. Elle, Maxim, Cosmopolitan, Vogue gibi mecmualarla çalıştı.

2000 ve 2001 senesinde İsrail ’de katıldığı bir hoşluk yarışmasında “Senenin Modeli” mükâfatını kazandı. Profesyonelliğe adım attıktan sonra ilk kere yurt dışına açıldığı Dim markasından sonra Vogue, Cosmopolitan, Elle ve Maxim gibi dünyaca ünlü mecmuaların kapaklarını süsledi.

Bar Refaeli, Pilpel, Castro ve Victoria-s Secret, Hurley İnternational, Aqua Bendita gibi ünlü markaların fihristlerinde yer aldı. 2009 senesinde Sports Illustrated Swimsuit Issue kapak modeli oldu.

2006 senesinde GQ İtalya ’nın Mart sayısınnin kariyerindeki bir başka ehemmiyetli nokta da 2009 senesinde kapak modeli olduğu “Sports Illustrated Swimsuit” ile çalıştığı yarıyıldır

İsrailli manken popülerliği sayesinde beyaz perde imalcilerinin de dikkatini sürüklemiş ve HimBouzaglo ’nun rejisörlüğünü üstlendiği 2011 üretimi “The Session” filminde rol almıştır. Bu filmde Bar Refaeli, hastalarından bcerahate karşı saplantılı bir hale gelen psikoloğun gerilim dolu öyküsünün anlatıldığı filmde sergilediği başarılı performansla bir kere daha dikkatleri üzerine sürüklemeyi başarmıştır.

Bar Refaeli, 2003 senesinde Arik Weinstein ile evlendi. 2005 senesinde boşandı. Kasım 2005 senesinden itibaren 6 sene sinema oyuncusu Leonardo Di Caprio ile nişanlandı ve 2011 seneyi Mayıs ayında dağıldılar. 24 Eylül 2015 tarihinde iş adamı Alçak Ezra ile İsrail’in Hayfa kentinde evlendi.

2015 senesinde “X Factor İsrail” isimli müsabakanın sunuculuğunu yaptı.

Mükâfatları :
2013 – Viyana Moda Mükâfatı – Stil Icon

Filmleri ve Dizileri :
2013 – Kidon Einav Sinema Filmi
2011 – Session Eden Sinema Filmi
2008 – Eretz Nehederet Duba’s roommate Tv. dizisi
2005 – Pick Up Noa Zuckerman Tv. dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın