Anasayfa » Genel » Barbara Palvin

Barbara Palvin

Barbara Palvin Biyografisi

Barbara Palvin, Macar modeldir.

Barbara Palvin, 8 Ekim 1993 tarihinde Budapeşte, Macaristan ’da doğmuştur. Anita Palvin isminde bir ablası vardır. 2006 senesinde, 13 yaşındayken Budapeşte sokaklarında keşfedilen Barbara Palvin, ilk resim çekimini o sene “Spur Magazine” için yaptı. Daha sonra modellik kariyerini devam ettirip L’Officiel Paris, Rusya, Türkiye, Tayland, Singapur, Vogue Portekiz, Rusya, Marie Claire İtalya, Macaristan, Glamour Hungary, Jalouse Magazine, Elle’nin kapaklarında yer aldı.

172 cm. boyunda ve 55 kilo olan Barbara Palvin, Armani Exchange, H&M, Victoria’s Secret, Pull and Bear ve Mavi gibi markalar için modellik yapmıştır. Şubat 2012’de ise L’Oreal Paris’in modeli olmuştur.

İlk defilesine 17 yaşında iken Şubat 2010 senesinde İtalya, Milano ’da Prada markası için Milan Fashion Week ’de podyuma çıkan Barbara Palvin, ayrıca Louis Vuitton, Miu Miu, Nina Ricci, Emanuel Ungaro, Christopher Kane, Julien MacDonald, Jeremy Scott, Vivienne Westwood, Etro gibi markaların defilelerine çıkmıştır. 2011 senesinde Coco Chanel‘in sonbahar öncesi defilesinin açılışında bulunmuştur. 2012 senesinde Victoria’s Secret Fashion Show’da yürüdü.

Çoğunlukla Rus model Natalia Vodianova ile karşılaştırılan Barbara Palvin, models.com’un Top 50 Models Women anketinde 40. seçilmiştir. İngiliz Vogue dergisinin editörü Miranda Almond, Barbara Palvin için “o ince bir hoşluğa sahip, Brooke Shields ’in gençliğine ve Natalia Vodianova arasında bir görüntüsü var.” demiştir.

Sinema oyunculuğu da yapan Barbara Palvin, 2014 senesinde Dwayne Johnson ’un Herkül kişiliğini canlandırdığı Herkül filminde mitolojik kraliçe Antimache olarak rol aldı.

Love dergisinin 2016 advent videosunda Sharon Stone‘un ikonik Basic Instinct filmindeki sahnesini yine canlandırdı. videosu alttadır

Barbara Palvin, 2018 senesinden beri Amerikalı oyuncu Dylan Sprouse ile birlikte olup ABD ’de New York, Brooklyn ’de yaşamaktadır.

Barbara Palvin, Macarcadan başka İngilizce, Almanca, ayrıca biraz Fransızca ve Japonca konuşmaktadır.

Barbara Palvin, 2019 senesinde Victoria’s Secret meleği oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2023 – Tyger Tyger Eggzema Sinema Filmi
2019 – Giorgio Armani: Light di Gioia Short
2018 – The Chaos Bruv Club! Baby Face Barbara Video
2018 – Julian Perretta: On the Line Barbara Palvin Video
2016 – Love Advent Barbara Palvin Tv Dizisi
2016 – ASMR: Autonomous Sensory Model Reading Barbara Palvin Video
2014 – Herkül: Serbestlik Savaşçısı Antimache Sinema Filmi

İçeriği Oyla

Yorum yapın