Anasayfa » Genel » Beklenen gün geldi: Togg ’un fiyatı bugün açıklanıyor

Beklenen gün geldi: Togg ’un fiyatı bugün açıklanıyor

Türkiye’nin yerli arabayı Togg, uzun beklekleyiş ardından satışa çıkıyor. Bu ay sonu haysiyetiyle çekilen kuralarla öncelik sırasına göre 2023 ’şan sonuna kadar 20 bin adet Togg sahiplerine teslim edilecek.

Maliyeti bugün açıklanacak olan Togg ’un ön sipariş süreci bugün maliyetinin açıklanmasıyla başlayacak. Mart ayı sonunda çekilen kuralar ile öncelik sırasına göre 20 bin Togg kademeli bir biçimde sahiplerine teslim edilecek.

TOGG ’UN MALİYETİ NE OLACAK?

Togg ’un maliyeti merakla bekleniyor. Dün ortaya çıkan sızıntılarda Togg ’un maliyetinin 1 milyon TL ’den başlayacağı iddia edilmişti. Kısa müddet evvel ÖTV matrah tertip etmesi geldi. Motor eforu 160 kilowattı aşan elektrikli taşıtların ÖTV matrahı yüzde 40’a çıkarıldı.

Togg’un yer aldığı ÖTV matrahı ise yüzde 10’da kaldı. Bu tertip etmeden sonra Togg’un başlangıç kutularının 1 milyon lira ortamında satışa çıkacağı varsayımları yapılmaya başlandı.

Togg ’un ilk başta NFT satışı ile öncelik hakkı vereceği tasarı iptal edilmişti. Müsabakanın iptal edildiği ulusal arabada yalnızca çekilişle öncelik tanımlanacak.

İçeriği Oyla

Yorum yapın