Anasayfa » Genel » Bir Erkek Eşiyle Neden İlgilenmez (En İyi Cevap)

Bir Erkek Eşiyle Neden İlgilenmez (En İyi Cevap)

Bir erkek eşiyle neden ilgilenmez, erkekler neden bu kadar ilgisiz, evlilikte ilgisiz erkek, eşinden değer görmeyen kadın, ilgisiz eşe nasıl davranmalı başlıklarında bilgi sunacağız. Bazı suallerin yanıtını bulmak çok güçtür. Özellikle ikili ilişkiler söz mevzusu olduğunda, herkesçe kabul edilmiş bazı yanıtlar dahi yanlış olabilir. Öncelikle günümüz dünyasında eşler arasındaki bağlantı kopukluğu çok aşırısıyla dikkat toplamaktadır. Bu gidişatın tesirlerini bağlantı kopukluğunda, boşanma rakamlarının çoğalmasında net bir biçimde görmek olası olmaktadır.

Öncelikle bu sualin yanıtı ile başlayalım.

Erkeğin eşi ile ilgilenmeme nedeni, öncelikle bağlantı kopukluğundan başlar. Bu gidişat her zaman için kadın yada erkeği Doğrudan ilgilendirmez. Bazen etrafta bu gidişatı destekleyebilir. İşin içine ailelerin aşırıca girmesi, görücü usulü evlilik, günlük yaşamda yaşanan bazı meseleler ilgisizliğin başlamasına ve bir çığ gibi gelişmesine neden olabilir.

Bu nedenle, öncelikle atılması gereken ilk adım bağlantı kurmak olmalıdır. Bu mevzuda gerekirse eşinizi bir evlilik terapistine gitmeye ikna edebilirsiniz.

Erkekler Neden Bu Kadar İlgisiz

İlgi kavramı evveli ile araştırılması gereken bir mevzu olarak dikkat toplar. Başka bir deyiş ile bu mevzuda şunu söyleyebiliriz ki, eşiniz daha evvelinde ilgi gösteriyordu fakat yeni yeni mi ilgisiz davranıyor? Rastgele bir biçimde yaşamına temas etmeyi muvaffak oldunuz mu? İş yaşamında yada ailesi ile irtibatında mı meseleler oluyor? Yoksa onun bazı istek ve meselelerine yeterli tepkin gösteremediniz mi? Bu suallerin yanıtlarına göre bu gidişat değerlendirilebilir. Şayet konutluluğunuzun ilk gününden bu yana süregelen bir ilgisizlik yoksa, problemin kaynağına inerek daha net bir çözüm bulmak olası olabilir.

Evlilikte İlgisiz Erkek

İlginin hakikatinde öncelikler üzerinde yoğunlaştığını unutmamak gerekmektedir. Başka bir deyiş ile kim bir mevzuya daha fazla önemseyip öncelikleri arasına alıyorsa bu ilginin o noktaya yoğunlaşmasını sağlar. Başka bir deyiş ile evlilikte erkek ilgisizse bunun öncelikli sebebi, öncelikle eşine verdiği değer ile Doğrudan ilişkilidir.

Yeniden tüm suallerin yanıtını bağlantı kurmak olduğunu ve karşılıklı diyalogla bu meselelerin üstüne gidilmesi gerektiğini de unutmamak gerekmektedir.

Eşinden Değer Görmeyen Kadın

İlgi kavramında olduğu gibi değer kavramında da azıcık derinlemesine düşünmek gerekir. Şayet eşiniz size daha öncekinden verdiği değeri artık vermiyorsa değişik, en başından beri aynı biçimde davranıyorsa değişik bir yol izlemek gerekir. Öncelikle kendinize şu sualleri mesele. Ben eşimi ne kadar tanıyorum? Onun bana değer göstermemesinin altında uyuyan nedenler nedir?

İlgisiz Eşe Nasıl Davranmalı

Bu mevzuda her zaman için bir uzmandan destek almayı sınamanız ehemmiyetlidir. Evlilik terapistleri bu mevzuda çoğunlukla yüksek zafer elde ederler. Bu bir yolculuktur. Birey hem kendini hem de eşini daha net bir biçimde tanıyacaktır.

Kocam Bana Düşman Gibi Davranıyor

Şayet kocanız size düşman gibi davranıyorsa, sualin nedenini bulmanız gerekmektedir. Ne yazık ki erkeklerin büyük bir çoğunluğu Doğrudan diyalog kurmaya aşina olmadıkları için mesele yaşamak içten dahi olmayacaktır. Bu nedenle eşinizin sevdiği ve mutlu olduğu bir anda Doğrudan meselelerinizi paylaşmayı sınayabilirsiniz. Yeniden de eşinizi siz daha iyi tanıdığınız için Doğru tümceleri kurmak daha yerinde bir adım olacaktır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın