Anasayfa » Genel » Fucidin Vajinaya Sürülür Mü? (Doğru Cevap)

Fucidin Vajinaya Sürülür Mü? (Doğru Cevap)

Fucidin Krem, fusidik asite karşı duyarlı olan ya da şüphelenilen bakterilerin sebebiyet vermiş olduğu enfeksiyonların yer aldığı kontatt dermatit ya da atopik dermatit de dahil olmak üzere dermatitin rehabilitasyonunda seçim edilen bir ilaçtır. Birbirinden değişik cilt rahatsızlıkları söz mevzusu olduğunda uslara gelen ilk kremlerden biri olan Fucidin, son zamanlarda vajinaya sürülüp sürülemeyeceği mevzusunda da merak edilmektedir. Peki Fucidin vajinaya sürülüyor mu ve vajinal mantara iyi geliyor mu? Fucidin krem vajina kaşıntısında kullanılır mı? Merak edenler için işte ayrıntılar…

Bu krem aşinayı gibi bakterilerden kaynaklanan cilt problemlerinin rehabilitasyonunda kullanılan bir üründür. İçeriğinde fusidik asit yer alır. Başka Bir Deyişle antibiyotik sınıfındadır. Birbirinden değişik bakterilerin sebebiyet vermiş olduğu cilt enfeksiyonlarını Doğrudan giderir. Fakat içeriğindeki maddeler sebebiyet antibiyotik sınıfına dahil olduğundan alanında uzman doktorlar tarafından öneri edildiğinde kullanılmalıdır. Genel kullanım alanları arasında ise egzama, yanık, muhtelif yaralar, sivilce, kıl dönmesi, kıl kökünde cerahat yaradılışı ve de tırnaklarda dolama gibi gidişatlarda seçim edilmektedir. Ayrıca antibiyotik olması sebebiyle de 20 günden daha fazla kullanılması önerilmemektedir.

Fucidin Vajinaya Sürülür Mü?

Fucidin Vajinaya Sürülür Mü?

Fucidin kremin vajinaya sürülüp sürülemeyeceği mevzusunda prospektüsünde rastgele bir bilgi bulunmaz. Ancak vajinal insan bedeninin bir hayli bölgesine göre çok daha duyarlı bir alandır. Bu sebeple de şuursuz bir biçimde her kremi kullanmak da ne yazık ki Doğru olmayacaktır. Zira şuursuz kullanılan kremler vajinanın pH balansını bozmakla beraber, öteki hastalıkların da oluşmasına sebebiyet verebilir. Fucidin krem kullanımı da tüm bu sebeplerden dolayı hekim teklifi olmadan yapılmamalıdır. Peki Fucidin vajinaya sürülür mü? İlacın kullanım biçimine bakıldığında endikasyonlar değerlendirilerek, lezyonlar üzerine günde 2 ya da 3 defa, tamamen hekim teklifi ile kullanılabilir. Lezyonun üzeri seçime göre uygulamadan sonra sarih ya da kapalı kalabilir. Ancak vajina içi kullanımı için bir bilgi yoktur.

Fucidin Vajinal Mantara İyi Kazanç Mi?

Bayanların bir kısmı bakterilerden kaynaklanan vajinal mantar meseleyi ile karşı karşıya gelebilmektedirler. Öyle ki bu gibi problemin ortaya çıkması gidişatında ise kaşıntı ve yanma gibi meseleler de kendisini gösterir. Böyle gidişatlarda vajina etrafına Fucidin krem uygulaması yapılabilir. Fakat vajinanın iç kısmında uygulanmak için uygun bir ürün değildir. Bunun yanı gizeme vajinal mantar söz mevzusu olduğunda da Fucidin krem kullanmadan evvel kesinlikle alanında uzman doktorların görüşlerinin alınması öneri edilmektedir.

Fucidin Krem Hemoroide Sürülür Mü?

Fucidin krem içeriğinde fusidik asit yer almaktadır. Bu güzergahıyla bakterilerin sebebiyet vermiş olduğu cilt hastalıklarının kullanımı için ideal bir ürün olmuştur. Fakat hemoroit gibi hastalıklarda bütün bir tesiri yoktur. Fucidin krem hemoroide sürülmez. Zira hemoroit için özel olarak üretilmiş başka kremler ve ilaçlar bulunmaktadır. Bu cins ilaçların Fucidin krem yerine kullanılması daha sağlıklı olacaktır.

Fucidin Krem Ne Kadar?

Hemen her türlü ilaçta olduğu gibi Fucidin krem maliyetinde de zamana bağlı olarak bazı farklılıklar söz mevzusu olabilmektedir. Kremin eczane maliyeti şu an için 31 lira 78 kuruş olarak öğreniliyor. Söz mevzusu ilaç reçetesiz olarak da satın alınabilmektedir. Ancak hekim öneri etmediği sürece antibiyotik içerikli ilaçların kullanılması çok sağlıklı olmayacaktır. Bu sebeple rastgele bir cilt enfeksiyonu gidişatında Doğrudan Fucidin krem alıp kullanmak yerine öncelikle sualin neden kaynaklandığını bilmek üzere sağlık kuruluşlarına müracaat etilmelidir. Hekimler cilt problemine rağmen Fucidin krem kullanımını önermişse, kumpaslı olarak ve belirtildiği biçimde kullanılmasına özen gösterilmesi gerekir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın