Anasayfa » Genel » Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu 2023 (Detaylı Cevap)

Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu 2023 (Detaylı Cevap)

“Bu siteye erişilemiyor” meseleyi 2023 seneyi itibariyle sıkça karşılaşılan bir gidişat olmakla beraber, çözümü de hakikatine bakıldığında sanıldığı kadar güç değildir. İnternet kullanıcılarının büyük bir kısmının muzdarip olduğu bu problem genel olarak internetin kopuk olması vaziyetinde ortaya çıkmaktadır. Elbette sadece internet koptuğunda değil birbirinden değişik nedenlerle de giriş yapılmak istenilen web sayfalarına erişilemeyebiliyor. “Bu siteye erişilemiyor” meselesine neden olan bir öbür ehemmiyetli unsur ise DNS sunucusunun bulunamaması olacaktır. Böyle gidişatta mesele tek bir siteye müteveccih değil tüm internet sitelerine müteveccihtir. Söz mevzusu meseleyi çözmek için DNS ayarları hakimiyet edilir ve otomatik ayar direktifi verilebilmektedir.

Bu Siteye Erişilemiyor Meseleyi

Bu Siteye Erişilemiyor Kusuru Neden Olur?

İnternet tarayıcıları üzerinden rastgele bir web sayfasına erişirken yanılgı kodları ile karşı karşıya gelmenin bir hayli sebebi bulunur. Bu sebeple kullanıcılar söz mevzusu meseleyi çözebilmek ismine genel araştırmalara yer verirler. “Bu siteye erişilemiyor” yanılgısının alınmasındaki bazı nedenler ise şu biçimdedir;

Bilgisayarlardaki ağ irtibatında mesele alana gelmesi Bilgisayarların DNS ayarlarında mesele oluşması. Özellikle de DNS ayarının otomatik olarak kayıtlı olmaması vaziyetinde bu meseleyi daha sık yaşamak koşuldur. Erişilmeye çalışılan sitenin yayından kaldırılması.

Genel olarak sitelere erişimi kısıtlayan en sık karşılaşılan nedenler bu biçimde sıralanır.  Söz mevzusu sualin yaşanması vaziyetinde ise nedenler ayrıntılı bir biçimde hakimiyet edilir ve sualin ne olduğu tespit edilerek buna göre çözüm üretilir.

Bu Siteye Erişilemiyor Kusuru Çözümü Telefon

“Bu Siteye Erişilemiyor” meseleyi her zaman bilgisayarda değil aynı zamanda uslu telefonlarda da sıkça kendisini göstermektedir. Fakat kaygılanmaya gerek yok. Zira söz mevzusu problemin çözümünü telefon üzerinden yapmak da oldukça kolay olacaktır. Öyle ki cep telefonlarının internet tarayıcılarının kullanılmasıyla belirtilen yanılgıyla karşılaşılması da mümkün bir gidişattır. Ancak usla telefonlarda “Bu siteye erişilemiyor.” meselesini gidermek için atılması gereken adımlar şu biçimde sıralanabilir;

Uslu telefon ana menüsüne giriş yapın. Ayarlar kısmına giriş yapın. Ayarlar menüsünün altında bulunan “Genel” sekmesine tıklayın. Akabinde “Aktar ve Sıfırla” alternatifine dokunulur.

En son evreye gelindiğinde ise sıfırla sekmesine üst üste dokunulur ve ağ ayarları sıfırlanır. Söz mevzusu adımların takip edilmesiyle beraber hala aynı meseleyle karşı karşıya geliniyorsa uslu aygıtları yine başlatmak koşuldur. Belirtilen evrelerin tamamı İphone telefonlar için geçerlidir.

Bu Siteye Erişilemiyor Meseleyi Android

“Bu siteye erişilemiyor.” meseleyi Android işletim sistemine sahip olan makinelerde de sıklıkla karşımıza çıkabilmektedir. Buna neden olan ise internet tarayıcısında bazı kusurlarla karşılaşmak olabilir. Böyle vaziyetlerde ise izlenmesi gereken adımları şu biçimde sıralamak muhtemel olacaktır;

Uslu telefonlarda ilk evrede ayarlar sekmesine tıklanır. Bir sonraki evreye geçildiğinde ise telefonların ayarlar uygulaması içinde yer alan Wifi kısmına ulaşım sağlanır. Akabinde ağ ayarlarını yönet alternatifine tıklanır. Daha sonra gelişmiş ayarları yönet kısmını değilir. Bir sonraki evreye geçildiğinde ekrandaki “IP Ayarları” açılır. Daha sonra Değişmez alanına tıklanır . En son evrede ise  DNS sunucusu girilir.

Söz mevzusu evreleri Android telefonlarda uygulamak sualin büyük oranda çözülmesine dayanakçı olmaktadır. Fakat tüm bunlara karşın mesele hala çözülememişse makineyi yine başlatmak gerekecektir.

Bu Siteye Erişilemiyor İrtibat Sıfırlandı

“Bu Siteye Erişilemiyor.” ve de “İrtibat Sıfırlandı.”  gibi meseleler kimi zaman uslu telefonlarda kimi zaman bilgisayarlarda ve kimi zaman da tabletlerde kendisini gösterebilmektedir. Belirtilen yanılgıların en temel sebebi ise DNS ayarları olacaktır. Aynı zamanda DNS ayarlarına ek olarak genellikle ağ ayarları veya internet iletişiminin kopması gibi nedenler de web sitelerine erişimi maniler. Mesele internetten irtibatından kaynaklanıyorsa internet irtibatı yine yapılarak alakalı sitelere erişilebilir. DNS meselesinden kaynaklanan meseleler için de DNS ayarları otomatik formatta getirilmelidir.

Bu Siteye Erişilemiyor Kusuru Chrome

“Bu siteye erişilemiyor” meselesine en sık Chrome internet tarayıcısında tesadüfmek olasıdır. Söz mevzusu sualin alana gelmesi vaziyetinde izlenmesi gereken adımlar;

Bilgisayarda Windows arama kısmına “Ağ İletişimleri” yazılır. Açılan ekranda kullanılan ağ üzerine sağ tıklanır. Açılan ekranda özellikler dağılmasına tıklanır. İnternet protokolü versiyon 4 alternatifine tıklanarak operasyonlar tamamlanır.

Tüm bunları reelleştirmeden evvel bilgisayarlardaki DNS ayarlarının da otomatik seçili olduğundan emin olmak koşuldur. Böylece mesele çok daha kısa vakit içerisinde çözüme eriştirilebilecektir.

Genel kategorimize de bakabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın