Anasayfa » Genel » Burçlar Kuranda Geçiyor Mu? (Doğru Cevap)

Burçlar Kuranda Geçiyor Mu? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde burçlar kuranda geçiyor mu? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize burçlar kuranda geçiyor mu? Sualine Doğru yanıtı verdik. Bununla beraber kuranda burçlar, burç kuranda geçer mi, astroloji ile alakalı ayetler, burç islamda var mı, burçlar ile alakalı ayetler, burçların dindeki yeri başlıklarında farklı bilgiler verdik.

Son zamanların en popüler mevzularından bir tanesi olan burçlar hakkında internette hayli bir karmaşa mevcut. Bazısı burçların Doğru olduğuna inanıyorken bazısı da burçların tamamen insan hayatına psikolojik olarak tesir ettiğinden bahsetmekte. Peki, hiç burçlar hakkında kuran ne diyor düşündünüz mü? Şayet burçlar kuranda geçiyor mu? Merak ediyorsanız işte sizlere Doğru yanıtı!

Kur ’anda Burçlar

Burçlar Kuranda Geçiyor Mu?

Kur ’an içerisinde insan ve doğayla ilgili olarak bir çok bilgiye rastlayabilirsiniz. Yeniden Kur ’an içerisinde burçlar ve astrolojiye dair bir çok bilgiye denk gelebilirsiniz. Bu da Kur ’an içerisinde burçların geçiyor mu? Sualine ‘ ’Evet ’ ’ yanıtını vermektedir.

Kur ’an ’da yer alan bir ayete göre ‘ ’yemin olsun burçlarla dolu semana ’ ’ lafı yer almaktadır. Lakin burçlar Kur ’an içerisinde yer alıyor olmasına karşın bir insanın fal baktırması veya baktırdığı fala inanması Doğru değildir. Dinen bir insanın fal baktırması ve baktırdığı fala inanması bununla beraber bir insan için fal bakması gaiplik, falcılığa girmektedir. Her şeyin öğreneni Allah ’tır ve Allah harici hiçbir kul geleceği göremez.  Birey kişiliğine göre burçlarla hareket edemez, burcuna özümseyemez ve bu özümsemeyle hayatına Doğrultu veremez. Bu gidişatlar dinen Doğru değildir.

İslamda Burçlar Reel Mi?

Kur ’an burçlara dair birkaç ayet bulunmaktadır. Bu ayetlerin başında ise Kur ’an ’ın 85. Suresi olan ‘ ’Buruc ’ ’ isimli suresidir. Bu surede burçlarla ilgili olarak şu lafa yer verilmiştir; ‘ ’Yemin olsun burçlarla dolu semana ’ ’.

Burçlar ile fal baktırmak arasında büyük bir fark vardır. Bu surattan bir insanın semanı izlemesi ve bu izlemeyle başka bir insana gelecek hakkında yorum yapması, falcılık tavırlarda bulunması dinen Doğru değildir. Yıldızlar, astroloji için bir çok noktayı ortaya çıkartmaktadır ve bu sayede insanlık için büyük adımlar atılabilir.

Kaç Tane Burç Var?

Toplamda 12 adet farklı burç bulunmaktadır. 12 farklı burcun ismi altta paylaşıldığı gibidir;

AkrepKovaYengeçYayBoğaAslanİkizlerTeraziOğlakBaşakBalıkKoç

Her bir burcun kendine has karakteristik özelliği vardır. Burçlar kategorilerine göre ayrılır ve her bir burç farklı özelliklerde insanların şahsiyetlerini sağlamış olur.

Hangi Burç Hangi Ay?

Doğduğunuz gün, saat ve değişik faktörlere bağlı olarak burcunuz belirli hale kazanç. Bunun haricinde burçlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olanlar öğrenirler ki; Burç yükseleni, burç konutları ve daha bir çok astrolojiye dair ilimler vardır. Bunları da bilirseniz burçlar hakkında daha reelci bilgilere erişmiş olursunuz.

Koç: 21 Mart – 20 NisanBoğa: 21 Nisan – 20 Mayısİkizler: 21 Mayıs – 21 HaziranYengeç: 22 Haziran – 22 TemmuzAslan: 23 Temmuz – 22 AğustosBaşak: 23 Ağustos – 22 EylülTerazi: 23 Eylül – 23 EkimAkrep: 24 Ekim – 22 KasımYay: 23 Kasım – 21 AralıkOğlak: 22 Aralık – 20 OcakKova: 21 Ocak – 18 ŞubatBalık: 19 Şubat – 20 Mart

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın