Anasayfa » Genel » Cansu Taşkın

Cansu Taşkın

Cansu Taşkın Biyografisi

İnstagram hesabından en ince belli manken olma ünvanını deliller kalitede resimler yayınlaması ile dikkatleri çekti.

Cansu Taşkın, 15 Kasım 1992 tarihinde istanbul ’da doğmuştur. Liseden mezun olmuştur. İstanbul Beylikdüzü’nde annesi ve kızkardeşi ile birlikte oturmaktadır. Besteci Metin Özülkü dayısıdır.

Beden miktarları 90-58-92 ve boyu 1.84 santimetre olan Cansu Taşkın, 16 yaşında İzmir Fuarı‘nda podyuma çıkarak modellik yapmaya başladı. İlk müsabaka tecrübesini 17 yaşında dünya modellik müsabakasına katılarak dördüncü seçilerek kazandı. Birçok modacı ile model olarak çalıştı. “Modelliğe İtalya ’nın Milano şehrinde devam etmek en büyük hayalim” diyen Cansu Taşkın, Türkiye ’de birçok defileye çıkmıştır.

Cansu Taşkın, 2011 senesinde Best Model Of Turkey müsabakasında dereceye giremeyince başkaldırı ederek ağladı. 2012 senesinde Idol Of Models müsabakasında ikinci oldu.

Cansu Taşkın, 2010 senesinde “Fatmagül’şöhret Kabahati Ne?” dizisinde bir rol alarak oyunculuğa başladı. Dizinin 55. bvefatında Engin Akyürek ’in canlandırdığı Kerim’in sevgilisi rolünü oynamıştır.

2013 senesinde “Qüfür” isimli sinema filminde Arafat Şavata ile birlikte Cansu Taşkın başrolde oynarken değişik rollerde, Ahmet Nesin, Leyla Bilginel, Ayşen Gruda, Sinan Bengier, Selahattin Taşdöğen, Murat Soydan gibi adlar oynamıştır.

Cansu Taşkın, Mehmet Ali Erbil ’in sunduğu Çarkıfelek müsabakasına katıldı.

Çekimleri Nevşehir ’de yapılan ve 2015 seneyi sonlarında başlayan “Cennet Yolu” isimli filmde Ümit Belen, Murat Soydan, Yaşar Alptekin, Engin Çağlar ile beraber rol aldı.

Ekim 2015 ayında ‘Miss Model Of The World’ müsabakası için Çin‘e gitti

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Cennet Yolu Video
2015 – Bambaşka Sinema Filmi
2013 – Qüfür Fatma Sinema Filmi
2010 – Fatmagül’şöhret Kabahati Ne? TV Dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın