Anasayfa » Genel » Cansu Tosun

Cansu Tosun

Cansu Tosun Biyografisi

Cansu Tosun, 26 Ocak 1988 tarihinde Almanya, Nürnberg ’de doğmuştur. Anne babası Kayseri orijinlidir. Annesi 16 yaşındayken, babası da 22 yaşındayken Almanya’ya göç etmiş. Babası, Nürnberg‘de postane idareyiciliği yapar. Annesi ise bir mağazada çalışıyor. Nürnberg Operası’nda 13 sene bale eğitimi aldı. Ancak liseden sonra yüksek mektep eğitimi başlayınca baleyi bırakıp caz ve hip-hop danslarına yöneldi. 4 yaşından beri birçok Alman markası için fotomodellik yaptı ve kaliteli markaların suratı oldu. Cansu Tosun ’un Fırat isminde bir erkek ikiz kardeşi vardır. Nürnberg ’de lise eğitiminde ticaret üzerine okudu.
Almanya ’da iken menajer Şebnem Özberk ile tanışan Cansu Tosun, oynımadığı istanbul ’a onun yanına gelerek yerleşmiş.

2010 senesinde oyuncu olmak için Türkiye ’ye gelen Cansu Tosun, Yılmaz Erdoğan ’nın idarediği BKİLOMETRE Mutfak ekibinden de dersler almış. Sonrasında 3.Mota Mektebi ’nda Ümit Çırak ’tan oyunculuk eğitim aldı.

Aynı zamanda profesyonel fotomodel olan Cansu Tosun, 2011 senesinde TRT ’de oynayan “Minik Hanımefendi” isimli dizi ile oyunculuk yaşamına başladı. 2012 senesinde Kanal D de yayınlanan Kayıp Şehir dizisinde Zehra şahsiyetini oynadı.

2013 senesinde, rejisörlüğünü Kudret Sabancı ’nın yaptığı ve “Refik Halit Karay”ın “Bugünün Saraylısı” isimli romanından uyarlanan aynı isimli dizide Serhat Teoman, Selçuk Yöntem, Nazan Kesal ve Ali Ersan Duru ile başrolde oynadı.

2014 senesinde başrollerde Keremcem ’in oynadığı “İksir: Dedemin Gizemi” ismi sinema filminde oynadı.

İmalciliğini Erol Avcı ’nın üstlendiği, rejisörlüğünü Nihat Durak ile Can yücel 2 ’in yaptığı, senaryosunu ise Uğraş Güneş ’in kaleme aldığı, 20 Eylül 2016 tarihinde FOX ekranlarında başlayan “Familya” isimli dizi filmde Uğur Yücel, Erkan Kolçak Köstendil, Bülent Emrah Parlak, Cansu Tosun, Sezer Avcı, Aybüke Pusat, Murat Ceylan, Barış Yıldız ’ın yanı gizeme Gökhan Kıraç, Enis Arıkan, Olgu Baran Kubilay, Bekir Çiçekdemir, Berat Efe Parlar, İpek Ayaz Kortunç, Murat Şahan, Ozan c6aefe9e725a40441969e96cfc1ebe0a, Neslihan Arslan ve Güven Kıraç ile beraber rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Familya Hare Bilgiç TV Dizisi
2015 – Göç Zamanı ZümrütTV Dizisi
2014 – İksir: Dedemin Gizemi Buse Sinema Filmi
2014 – 2013 – Bugünün Saraylısı Ayşen Yılmaz TV Dizisi
2012 – Kayıp Şehir Zehra TV Dizisi
2011 – Minik Hanımefendi Neriman TV Dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın