Anasayfa » Genel » Defne Joy Foster

Defne Joy Foster

Defne Joy Foster Biyografisi

Kral TV ’de DJ ’lik yaparak başladığı kariyerine kısa zaman içerisinde pek çok başarılı dizi ve tv programı sığdırmış olan Türk dizi oyuncusu, sunucu ve dj. 2 Şubat 2011 tarihinde, henüz çok genç bir yaşta hayata gözlerini yumarak hoşlananlarını üzüntüye boğmuştur.
Defne Joy Foster, 2 Mayıs 1979 tarihinde, İncirlik ’te dünyaya geldi. Annesi Hatice Nayman, babası Steve Foster’dır. Baba tarafından Amerikan ve anne tarafından Türk olan Foster, İzmir Alsancak Mektebi ’nda ortaöğrenimini bitirdi.

1996 senesinde Kral TV ekranlarında başladığı DJ ’lik kariyerinde sempatik davranışları ve Türk ekranlarında ender görülen melez hoşluğu ile tanınan Foster, uzun bir zaman bu işi icra etmesinin yanı gizeme pek çok değişik tv kanalında yayınlanan muhtelif müzik programlarının da sunuculuğuna reelleştirdi.

Joy Foster ’ın sunuculuktan oyunculuğa geçmesi ise, Ruhsar isimli komedi dizisi ile hakikatleşti; 1997 tarihli Ruhsar ’ı 2000 senesinde Beyaz Palavralar ve 20032006 tarihleri arasında rol aldığı Büyülü Annem takip etti. Büyülü Annem dizisinde canlandırdığı Eda şahsiyeti ile izleyicilerin büyük beğenisini toplayan Foster, bu dizinin ardından iki olağanüstü gençlik imalinde daha rol aldı; 2006 tarihli Selena ve 2007 tarihli Hayal ve Hakikat. Rol aldığı dizilerin neredeyse tamamı büyük bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarsa da, Hayal ve Hakikat bu mevzuda ödün oldu ve yalnızca 8 bvefatlık kısa bir serüvenin ardından yayın hayatına veda etti.

Dizi oyunculuğunun yanı gizeme çok sayıda tv programı da sunan Foster, TV8 ’de yayınlanan Bir İş İçin Gerekli isimli mükâfatlı serüven programının, TRT ’de yayınlanan Çeyiz Gösteri ’un ve NTV Yeşil Ekran programlarının sunucusu olarak bu alanda da başarılı bir kariyere imzalaydı.

Joy Foster ’ın ekranlarda görüldüğü son imal ise, 2010 senesinde müsabakacı olduğu ve Acun Ilıcalı ’nın üretimciliğini üstlendiği Yok Böyle Dans isimli dans programı oldu. Dancing with the Stars isimli yabancı bir müsabakanın uyarlaması olan Yok Böyle Dans ’ta Foster ’ın yanı gizeme Bedük, Burcu Esmersoy, Azra Akın ve Burcu Güneş gibi şöhretliler sahne alarak hünerlerini sergiledi.

Defne Joy Foster, başarılarla dolu olan fakat ne yazık ki çok kısa süren hayatını, 2 Şubat 2011 tarihinde noktaladı. Yazar Ahmet Altan ’ın oğlu Kerem Halit Altan ’ın evinde hayatını kaybeden Foster ’ın vefatının arkasındaki gizem perdesi hali hazırda aralanamadı. Son olarak açıklanan Adli Tıp Ön Raporu ’na göre bedeninde vefatına sebebiyet verecek darp izleri ya da morluklar bulunmayan, rastgele bir iğne ya da uyuşturucu maddnacak adli tıp raporundan sonra ortaya çıkacak.

Defne Joy Foster’ın vefat sebebi Adli Tıp raporuyla 4 ay sonra netleşti. Aylardır süren tahlillerin neticesinde hazırlanan raporda, ”Astım, içki ve ilaçlar tepkin oluşturarak ortak sebeple vefata neden olmuş” ifadesi yer aldı.

Joy Foster, 2008 senesinde evlendiği eşi İlker Yasin Solmaz ’dan Can Kılıç isminde bir oğul sahibiydi.

İçeriği Oyla

Yorum yapın